Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Ruszyła druga faza rekrutacji na program wolontariatu przy UEFA EURO U21

17.01.2017 10:23 | 0 komentarzy | kozz

Chętnych jest zdecydowanie więcej niż miejsc. Około 800 osób już wkrótce rozpocznie w Polsce wielką przygodę, która może się okazać ważnym krokiem w dalszej zawodowej karierze. Organizatorzy piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO U21, zaplanowanych na czerwiec 2017 roku, przystąpili do rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na wolontariuszy przy okazji tego wydarzenia.

Ruszyła druga faza rekrutacji na program wolontariatu przy UEFA EURO U21
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyjmowanie zgłoszeń do programu trwało nieprzerwanie od września do grudnia ubiegłego roku. – Chętnych jest zdecydowanie więcej niż miejsc – informuje koordynator ds. wolontariatu UEFA EURO U21 Polska 2017, Damian Witkowski. – O tym, kto ostatecznie zostanie zakwalifikowany do udziału w projekcie, zdecydują indywidualne rozmowy rekrutacyjne, które potrwają niemal do końca lutego. Ze względu na duże zainteresowanie programem, w każdym z Miast Gospodarzy zorganizujemy dwie tury rozmów.

Co więcej, znaczne grono kandydatów, przede wszystkim aplikujących z innych części kraju lub z zagranicy, zdecydowało się swoją rozmowę odbyć za pośrednictwem Skype’a. W ubiegłym tygodniu na terenie Miast Gospodarzy przeprowadzono specjalne szkolenia dla liderów wolontariatu, którzy zajmą się bezpośrednią weryfikacją wszystkich kandydatów. – Realizujemy podejście, w ramach którego wolontariuszy rekrutować będą inni wolontariusze, ale tacy, którzy dysponują już dużym doświadczeniem z własnego uczestnictwa w tego typu aktywnościach. Oni najlepiej wiedzą, jakie cechy są najważniejsze przy wypełnianiu określonych zadań – dodaje Milena Skupień, doświadczona koordynatorka wolontariatu, która wspólnie z przedstawicielami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego UEFA EURO U21 w ostatnich dniach szkoliła wolontariuszy-rekruterów.

Każda z rozmów kwalifikacyjnych zajmie nie więcej niż 20 minut i będzie skoncentrowana przede wszystkim na dotychczasowych aktywnościach w wolontariacie oraz znajomości języków. Na etapie wypełniania formularza kandydaci wskazywali też te części projektu, w które najbardziej chcieliby się zaangażować. Teraz w trakcie rozmowy będą mieli idealną okazję, by poszczególne sfery działań poznać bardziej szczegółowo i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Przypomnijmy, że przy okazji czerwcowego turnieju wolontariusze będą wypełniać zadania w ramach operacji miejskich i stadionowych w 11 różnych obszarach, w tym m.in. w transporcie, marketingu, logistyce, współpracy z mediami oraz obsłudze gości VIP. Warto również dodać, że w niemal wszystkich Miastach Gospodarzach rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone zostaną na stadionach czerwcowego czempionatu. – Nieprzypadkowo, bo przecież to na nich w trakcie turnieju będzie się koncentrować uwaga kibiców. Właśnie dlatego bardzo zależy nam, by każdy wolontariusz poznał „swój” obiekt jak najwcześniej i w jak największym stopniu – podkreśla Witkowski.

Cały proces rekrutacyjny zamknie się do 28 lutego. Następnie, w marcu i kwietniu, wszystkie osoby zakwalifikowane do programu wezmą udział w serii weekendowych szkoleń, które przygotują ich do wykonywania zadań w trakcie mistrzostw. Do właściwych turniejowych działań pierwsi wolontariusze przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia UEFA EURO U21 Polska 2017.