Wtorek, 24 września 2019

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Volley Rybnik zmiażdżył młodzież ZAKSY

21.01.2017 18:07 | 0 komentarzy | pm

Siatkarze z Rybnika potwierdzili, że są w bardzo dobrej formie. 

Volley Rybnik  zmiażdżył młodzież ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą podopieczni Dariusza Luksa. Tym razem rybniccy siatkarze, jako gospodarze, spotkali się z ekipą UKS Strzelce Opolskie. – Naszym kolejnym rywalem w II lidze jest UKS. Strzelce podpisały umowę o współpracy z ZAKSĄ i w jej barwach obecnie występuje Młoda Liga z ZAKSY. Zapowiada się dobry pojedynek, gdyż młodzi siatkarze ze Strzelec dobrze grają i sprawili już niejedną niespodziankę – tak reklamował to spotkanie Lech Kowalski, dyrektor rybnickiego klubu. Patrząc jednak na tabelę, to rybniczanie byli zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 2:0. Po skutecznym bloku rybniczan zrobiło się jednak 6:4 na korzyść Volleya, a po gdy na siatce „przebitkę” wygrał Konrad Stajer – gospodarze prowadzili już 12:8. Chwilę później goście zaatakowali w aut i trener UKS poprosił o czas. Po nim skuteczną „czapą” popisał się Stajer i stało się jasne, że tylko cud może pozbawić miejscowych zwycięstwa w inauguracyjnej partii. Cudu nie było i podopieczni Luksa cieszyli się z wygranej 25:14.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando rybniczan, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Co prawda Strzelce doszły gospodarzy na jeden punkt (10:9), ale dzięki skutecznym blokom siatkarzy Volleya i mocnym zagrywkom m.in. Podleśnego, Volley objął prowadzenie 14:9. Tej przewagi rybniczanie już nie roztrwonili, a nawet ją powiększyli wygrywając do 16.

Trzeci – i jak się później okazało ostatni set – był podobny do dwóch poprzednich. Na parkiecie istniała tak naprawdę tylko jedna drużyna. Szybko zrobiło się 9:3 dla podopiecznych Luksa, którzy dominowali na parkiecie w każdym elemencie gry. Nie dziwi więc ich zwycięstwo w trzeciej partii do 17 i w cały meczu 3:0.

Już dawno siatkarze Volleya tak zdecydowanie nie ograli swojego rywala. Widać, że seria zwycięstw i dobra gra, którą prezentują - dała siatkarzom Luksa dużą pewność siebie. Oby utrzymali ją do końca rozgrywek. Kolejny mecz Volley rozegra na wyjeździe w Spale.

Volley Rybnik – UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:14, 25:16, 25:17)

Volley: Konrad Stajer, Bartosz Jarzembowicz, Sylwester Piotrowicz, Tomasz Pizuński, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Damian Pilichowski oraz Sebastian Zimny, Michał Dudek, Wojciech Zubko, Piotr Rutkowski, Adam Barteczko.

UKS: Maciej Walczak, Konrad Borowski, Wojciech Fortuna, Justin Ziółkowski, Adam Lorenc, Adam Woźnica, Adam Rajski oraz Łukasz Dąbrowski, Dominik Koliński, Adam Sobota.