Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Jastrzębski Węgiel mistrzem Śląska. Volley Rybnik bez awansu [ZDJĘCIA]

06.02.2017 17:34 | 0 komentarzy | pm

W Rybniku odbył się finałowy turniej mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce. 

Jastrzębski Węgiel mistrzem Śląska. Volley Rybnik bez awansu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez trzy dni Jastrzębski Węgiel, Exact Systems Norwid Częstochowa, AZS 2020 IV LO Częstochowa oraz TS Volley Rybnik rywalizowały w turnieju finałowym, który miał wyłonić najlepszą juniorską ekipę siatkarzy na Śląsku.

Faworytem rozgrywek była drużyna Jastrzębskiego, która od 5. lat jest najlepsza na Śląsku. Pomarańczowi wywiązali się z roli faworyta znakomicie. Wygrali wszystkie mecze, tracąc zaledwie jednego seta. Dodatkowo MVP turnieju został wybrany rozgrywający jastrzębskiej drużyny Szymon Bereza. Gorzej zaprezentowali się juniorzy Volley Rybnik, którzy zajęli ostatnie, czwarte miejsce, ale jak podkreślał ich trener Wojciech Kasperski, w jego drużynie nie było ani jednego przedstawiciela z rocznika 1998, a właśnie urodzeni w tym roku zawodnicy, byli podstawowymi w innych ekipach. Dodajmy, że pierwsze trzy ekipy awansowały do ¼ finału mistrzostw Polski. Zapraszamy do fotorelacji z trzeciego dnia zawodów.

Klasyfikacja końcowa finałów: 1. Jastrzębski Węgiel, 2. AZS 2020 IV LO Częstochowa, 3. Exact Systems Norwid Częstochowa, 4. TS Volley Rybnik.