Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Bardzo dobra frekwencja w Potwornym Biegu Zimowym [ZDJĘCIA]

13.02.2017 17:31 | 0 komentarzy | pm

W rybnickim biegu najlepszy okazał się Włoch.

Bardzo dobra frekwencja w Potwornym Biegu Zimowym [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 stycznia odbyła się 16. edycja Potwornego Biegu Zimowego, którego organizatorem jest Sekcja Biegów Długodystansowych Energetyk Rybnik. Zaplanowali oni bieg główny na dystansie 10 km, bieg dodatkowy na 5 km oraz rywalizację w Nordic Walking – również na dystansie 5 km.
Start honorowy odbył się przed Klubem Energetyka, a ostry przy torze speedrowerowym. Uczestnicy mieli do pokonania 2 pętle wałami rzeki Ruda. W biegu głównym wystartowało 104 biegaczy, na 5 km – 37, a w rywalizacji Nordic Walking uczestniczyły 34 osoby.
– Pogoda do biegania była świetna. Było słonecznie, a temperatura oscylowała w okolicach zera. Trasa w większości pokryta lodem, jednak dzięki RSK była posypana piaskiem i solą – za co im bardzo dziękujemy. Humory dopisywały, bo tak zazwyczaj jest na naszych biegach, które zdecydowana większość traktuje jak spotkanie towarzyskie i możliwość biegowych pogadanek ze znajomymi – mówi Piotr Puchała, jeden z organizatorów i dodaje, że zwycięzcą biegu głównego okazał się Włoch. – Taki przypadek mamy pierwszy raz w historii. Czas, który osiągnął na tak trudnej, lodowej trasie robi wrażenie – dodaje Puchała.
Po biegu odbyło się spotkanie w Klubie Energetyka, gdzie uczestnicy mogli liczyć m.in. na ciepły posiłek. Ważniejsza była jednak dekoracja najlepszych w poszczególnych kategoriach. – Biegało się fajnie, bo dopisała aura. Trasa była oblodzona i biegacze musieli bardzo uważać. Organizacja biegu była super i jak zwykle był mega klimat. Osobiście nie poprawiłam życiówki, ale z wyniku ostatecznie jestem zadowolona. No i medal, dużo ładniejszy niż w zeszłym roku – opowiada z uśmiecham Katarzyna Parzych, która bieg główny ukończyła na 4. miejscu wśród kobiet (open) i była najlepsza w kategorii K40.
Sekcja Biegów Długodystansowych Energetyk Rybnik już teraz zaprasza na Cross Wiosenny (w lesie przy Szkółce Nadleśnictwa Rybnik), który odbędzie się 2 kwietnia.

WYNIKI
16. Potworny Bieg Zimowy

Bieg 10 km
1. DIMICCOLI ROBERTO (35:33)
2. WINKLER TOMASZ
3. BEDNORZ KAMIL
4. SZYMURA GRZEGORZ
5. BARTOSIK KRZYSZTOF
6. KULESZA ŁUKASZ
7. HOLONA WOJCIECH
8. NALEPKA PAWEŁ
9. CHRAPKIEWICZ MICHAŁ
10. NOGA KRYSTIAN

Bieg 5 km
1. OŚLIZŁO MATEUSZ (18:32)
2. DZIUBAŃSKI GRZEGORZ
3. GEMBALA SZYMON
4 .TABACKI DANIEL
5. JAKUBIAK DAWID
6. GAPIŃSKI ŁUKASZ
7. KOCZOT BARTŁOMIEJ
8. LAMPART ANTONI
9. LAMPART MARCIN
10. PSOTA JAN
11. GROBORZ KINGA

Nordic Walking 5 km
1. CZECHOWSKI DARIUSZ (31:39)
2. HAŁAS MARCIN
3. DUDA KRZYSZTOF
4. FOJCIK PIOTR
5.TOPOLNICKI MICHAŁ
6. NOWROTEK ROMAN
7. WEŻGOWIEC JACEK
8. WEGNER JACEK
9. SZYMURA KAZIMIERZ
10. ROŻEWICZ EWA