Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Pływacy Victorii sklasyfikowani na IV miejscu w kraju

08.03.2017 10:45 | 0 komentarzy | kozz

Ekskluzywne, czwarte miejsce w punktacji klubowej wywalczył zespół MKS-SMS Victoria Racibórz w rozegranych na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich.

Pływacy Victorii sklasyfikowani na IV miejscu w kraju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Było to możliwe dzięki znakomitym występom młodych uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, którzy wywalczyli trzy srebrne medale, dwunastokrotnie pływali w finałach A (miejsca (1-10) i dziewiętnastokrotnie w finałach B (miejsca 11-10). W mistrzostwach wystartowało aż 592 zawodników ze 140 klubów, w tym ekipa Victorii, która była jedną z trzech najliczniejszych drużyn klubowych. Swój srebrny medal wywalczyła utalentowana Magdalena Modrzejewska. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym ustanowiła rekord życiowy łamiąc dotąd nieosiągalną barierę jednej minuty i czterech sekund. Nie sprzyjało Magdzie szczęście w pozostałych konkurencjach w stylu grzbietowym. Na 50 i 200 metrów tym stylem zajmowała najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Czwartą lokatę zajęła także wspólnie z koleżankami w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Tuż za podium zameldowała się ponadto sztafeta chłopców 4×200 metrów stylem dowolnym. Ale już w pozostałych konkurencjach sztafetowych podopieczni trenera Piotra Krużołka spisali się znakomicie i bojowo. Radość ze zdobycia srebrnego medalu na 4×100 metrów stylem dowolnym była ogromna, choć do ostatnich chwil nie wiedziano jak zakończyła się nad wyraz zacięta rywalizacja. Na mecie okazało się, że nasi pływacy złoto przegrali różnicą zaledwie… dwóch setnych sekundy, a nad brązowymi medalistami różnica wynosiła… jedną setną sekundy. Tak więc o kolejności miejsc na podium decydowało… trzy setne sekundy. Wręcz niewiarygodne, ale prawdziwe oblicze wymiernego sportu. Nasz zespół w tym emocjonującej konfrontacji wystąpił w składzie: Lesik Jarosław, Bubak Dawid, Wituszyński Jakub, Mencel Miłosz. Chłopcy po srebro sięgnęli także sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym (Zając Mateusz, Bubak Dawid, Mencel Miłosz, Lesik Jarosław).

W finałach A wystartowali ponadto: Jarosław Lesik, Dawid Bubak, Miłosz Mencel, Katarzyna Zarembik i Mateusz Zając. Szkoleniowcem całej grupy 15-latków w SMS-ie i Victorii jest trener Piotr Krużołek.


Sławomir Szwed / www.smsraciborz.pl