środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Będzie gala MMA w Raciborzu. Kto powalczy?

14.03.2017 11:14 | 0 komentarzy | kozz

28 kwietnia w Arenie Rafako w Raciborzu odbędzie się gala MMA. 

Będzie gala MMA w Raciborzu. Kto powalczy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To jest czwarta edycja czeskiej gali MMA - Victory Fighting Championship League. Odbędzie się ona po raz pierwszy w Raciborzu. Wcześniejsze edycje odbywały się w Ostrawie. Za organizację wydarzenia po stronie polskiej odpowiada prezes Łamatora Racibórz, Tomasz Jabłonka. - Na gali zobaczymy pojedynki zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Chcę, żeby walkę wieczoru odbył Damian Kłosek z Łamatora, który jest niepokonany na zawodowym ringu. Ma stoczone do tej pory cztery pojedynki i wszystkie zakończył przed czasem. Walczyć będzie również utytułowany raciborski zawodnik Mariusz Magda. Ponadto wystąpi dwóch zawodników z Fighting Club Ostrawa i dwóch ze Sparatana Knurów, których jestem trenerem. Planujemy około dziesięciu walk, ale ile będzie ich ostatecznie będziemy informowali w dalszym czasie. Walki będą sędziowali znani arbitrzy - Tomasz Bronder, który jest sędzią KSW, a drugi to będzie Łukasz Bosacki, który jest sędzią z UFC - powiedział nam Tomasz Jabłonka.

Zapytany o obecność Marcina Różalskiego podczas tej gali, odpowiedział, że raczej nie będzie takiej możliwości, bo będzie to już blisko gali w której Różal sam będzie walczył. - Różal na pewno przyjedzie do mnie po swojej gali. Planujemy także zaprosić gości specjalnych, ale o tym będziemy informowali w dalszym terminie - dodał prezes Łamatora.

Pomysł na galę MMA w Raciborzu pojawił się dwa lata temu. - Nie miałem do tej pory odpowiednich partnerów do współpracy, aby stworzyć takie widowisko, a nie chciałem zrobić w naszym mieście czegoś, co mogłoby być kiepskiej jakości. Dzięki organizacji tego wydarzenia chcę promować raciborskich przedsiębiorców i zawodników. Na widowisku zabraknie telewizji, chyba, że ktoś się do nas zgłosi z chęcią transmisji. Galę natomiast będzie można później zobaczyć w internecie, bo walki będą nagrywane - poinformował Jabłonka.

Organizatorzy liczą na obecność około 1000-1100 widzów. - Tyle jesteśmy w stanie pomieścić w Arenie Rafako. Najtańsze wejściówki dostępne będą w cenie 30 zł (trybuny). Na płycie bilety będą droższe, a najwięcej będą kosztowały wejściówki vipowskie. Chcę, żeby ludzie miło spędzili wieczór. Będzie strefa z jedzeniem, a także z alkoholem - zakończył organizator gali MMA.

Przypomnijmy, że Arena Rafako coraz częściej staje się areną walk. Pięć lat temu Racibórz zorganizował Galę Boksu Zawodowego, pod koniec minionego roku i na początku obecnego regularnie toczyły się rozgrywki Krajowej Ligi Zapaśniczej. Miasto zmienia sportowy wizerunek organizując turnieje siatkarskie z udziałem gwiazd i półmaraton, a w tym roku zaplanowane są także mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.