Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz wygrała w Ruptawie [ZDJĘCIA]

Podopieczni Tomasza Owczarka wygrali na wyjeździe z Granicą Ruptawa 2:1. Zobacz zdjęcia!

Unia Racibórz wygrała w Ruptawie [ZDJĘCIA]

Raciborska Unia wygrała drugi mecz z rzędu na wiosnę. Po zwycięstwie u siebie z Concordią Knurów 2:0, piłkarze Unii długo męczyli się w Ruptawie. Do przerwy był bezbramkowy remis i trudno było wskazać kto wygra mecz. Po przerwie nieco żywiej prezentowali się raciborzanie. W końcu w 79. minucie meczu Mateusz Pientka w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do bramki, choć ta ledwo przekroczyła linię bramkową. Pretensje do sędziego miał golkiper gospodarzy Łukasz Promny głośno protestując, że piłka nie przekroczyła linii. Zawodnicy Granicy chcąc odrobić straty nadziali się na kontrę, którą wykończył snajper Unii Mateusz Kocot i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Unia prowadziła 2:0.

Rozmiary porażki w ostatniej minucie korzystając z zamieszania pod bramką zmniejszył Adrian Bielecki. Unia Racibórz przywiozła cenne trzy punkty, które umocniły ją na dziesiątej pozycji w czwartoligowej tabeli. Trener Owczarek po końcowym gwizdku powiedział piłkarzom, aby teraz się bawili, ale od poniedziałku wrócili zmobilizowani do ciężkiego treningu, bowiem przed Unią trzy mecze w roli gospodarza. Przy Srebrnej raciborscy piłkarze zmierzą się z GKS Radziechowy-Wieprz (3. miejsce), Polonią Łaziska Górne (9. miejsce) i Orłem Mokre (17. miejsce). Komplet punktów w tych trzech spotkaniach niemalże zapewniłby już utrzymanie unitom w rozgrywkach czwartoligowych i wyraźnie przesunął w górę tabeli.

LKS Granica Ruptawa - KS Unia Racibórz 1:2 (0:0)

Adrian Bielecki 90.+3. - Mateusz Pientka 79., Mateusz Kocot 89.

Sędziowali: Dawid Bukowczan, Sebastian Szczotka, Krzysztof Ćwikła (KS Żywiec)

Żółte kartki: Kamil Kowac, Łukasz Promny, Tomasz Lorenc (Granica) - Bartosz Remień, Karol Bochenek, Rafał Chałupiński (Unia).

GRANICA: Łukasz Promny - Patryk Lach, Kamil Kowal, Tomasz Lorenc, Szymon Sosna (58. Kamil Trzaskoma), Arkadii Herasymov, Dawid Stramski (70. Tomasz Zbytnik), Szymon Muras (82. Artur Mąka), Bartosz Wojtków (65. Adrian Bielecki), Dawid Miąsko, Grzegorz Horubała. Trener: Adam Śmigielski.

UNIA: Mariusz Kuchta - Paweł Woniakowski, Marek Prusicki, Mateusz Pientka, Karol Bochenek, Jarosław Plewa (73. Rafał Chałupiński), Szymon Ignacek, Jan Hornik (77. Łukasz Ploch), Bartosz Remień, Sebastian Kapinos (90. Maciej Jędrzejewski), Mateusz Kocot. Trener: Tomasz Owczarek.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mdr (83.22. * .24) 18.03.2017 23:56

Brawo Unia! Trzymajcie tak dalej.

~mdr (83.22. * .24) 18.03.2017 23:55

Brawo Unia! Trzymajcie tak dalej.