środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Zawodnicy RCSW Rybnik nie próżnują [ZDJĘCIA]

23.03.2017 08:52 | 0 komentarzy | pm

Starty w zawodach, udział w seminariach – to zajmowało ostatnio podopiecznych Łukasza Kubiaka. 

Zawodnicy RCSW Rybnik nie próżnują [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy RCSW Rybnik wciąż chętnie doskonalą techniki sztuk walki, szlifują kondycję fizyczną i wkładają wysiłek w swój własny rozwój. W ostatnim czasie wzięli udział w dwóch seminariach sztuk walki (jedno z Marcinem „Różalem” Różalskim, drugie z Frenky „Flash” Pawlakiem) oraz pojechali na Puchar Polski Taekwon-do w Mykanowie i Puchar Europy Kickboxing do Dąbrowy Górniczej.
Pierwszym wyzwaniem dla zawodników RCSW było seminarium z kick-boxerem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki Marcinem „Różalem” Różalskim mistrzem świata - WKA i ISKA formuła K-1 zorganizowanym w Knurowie z inicjatywy klubu sportowego Spartan Team. Seminarium składało się z dwugodzinnego treningu mającego na celu pokazania najskuteczniejszych technik w stójce, jak również wykorzystania technik w walce w ringu czy oktagonie.
W tym samym czasie druga grupa zawodników RCSW (juniorzy i seniorzy) toczyła ciężkie boje w Mykanowie gdzie odbywał się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. To szczególna impreza sportowa, to właśnie tu trenerzy kadry bacznym okiem obserwują wszystkich startujących, aby z tych najlepszych, najbardziej obiecujących wyłonić przyszłych kadrowiczów, którzy będą reprezentować Polskę na zbliżających się mistrzostwach Europy w Bułgarii i mistrzostwach świata w Irlandii.
Z PP rybniczanie do domu wróciliśmy z 6 medalami: 2 złote i 4 brązowe. I tak puchar Polski zdobyli: senior Łukasz Kubiak ( 1. miejsce w kat. walk -57 kg, 3 miejsce w kat. układy formalne stopień IV Dan) i juniorka Nikola Wita (1. miejsce w kat. walk -55kg i 3. miejsce w kat. techniki specjalne). W drodze do po złoto Łukasz i Nikola musieli stoczyć po trzy pojedynki, w których pokonali m.in. obecnych kadrowiczów. Pozostałe miejsca medalowe to: seniorka Dominika Filec (3. miejsce w technikach specjalnych) i junior młodszy Mateusz Antończyk (3. miejsce w kat. układów formalnych stopnia I Dan). Na zawody w Mykanowie zjechało się około 300 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski.