Wtorek, 17 września 2019

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

Mistrzostwa Polski w Rybniku w biegu na 10 km. Dawid Malina myśli o medalu

28.04.2017 18:26 | 0 komentarzy | pm

W sobotę, 29 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Gliwickiej odbędą się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 10000 m.

Mistrzostwa Polski w Rybniku w biegu na 10 km. Dawid Malina myśli o medalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku, lekkoatleci będą rywalizować o mistrzostwo Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 10000 m. Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. W biegu kobiet wystartują 24 zawodniczki, a wśród mężczyzn rywalizować będzie 50 biegaczy, dla których przewidziano dwie serie biegu.

Rybnik reprezentować będzie 7 uczestników (1 kobieta i 6 mężczyzn) z aktualnym halowym mistrzem Polski w biegu na 3000 m Dawidem Maliną. – Bieg podczas mistrzostw Polski na 10 000 m w Rybniku jest dla mnie najważniejszym startem w tym roku, a na pewno w tej części sezonu. Bardzo mocno skupiłem się na przygotowaniach, by u siebie w domu pokazać się z jak najlepszej strony. Zrobiłem ile mogłem, teraz jedynie pozostaje dać z siebie wszystko. Moje oczekiwania to pobiec na swój rekord życiowy, który rok temu ustanowiłem na poziomie 29:40. Tego roku jest bardzo mocna obsada i liczę, że bieg od początku będzie szybki, co pozwoli uzyskać jak najlepszy wynik na mecie. W zeszłorocznych mistrzostwach wynik ten dał mi brązowy medal mistrzostw Polski i nie ukrywam, że na stadionie przy Gliwickiej będę walczył o jak najlepsze miejsce, a gdzieś z tyłu głowy myślę o medalu – powiedział zawodnik Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik.

Zawody rozpoczynają się o godz. 18:00. Wcześniej, o godz. 16.30 odbędą się mistrzostwa Rybnika w biegu na 3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn. Wstęp na imprezę jest wolny.