Derby Żor dla Polarisu! Wygrał z Iskrą 3:1

W 19 kolejce B-klasy Podokręgu Rybnik odbyły się piłkarskie derby Żor. Iskra Rowień podejmowała na własnym boisku Polaris Żory. Drużyna z Żor przyjechała do Rownia mocno skoncentrowana a także z chęcią rewanżu za porażkę na własnym boisku w poprzedniej rundzie.

Jesienią zespół z Rownia pokonał drużynę Polarisu 1:2. Początek meczu należał do gospodarzy, jednak z upływem minut coraz częściej do głosu dochodzili goście, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji a dwie z nich zamienili na bramki. Po przerwie zmotywowana drużyna gospodarzy znów ruszyła do ataku, co przynisło efekt w pierwszych minutach drugiej połowy. Michał Suślik zdobywa kontaktową bramkę na 1:2.

W drugiej połowie emocje narastały z każdą minutą - gospodarze atakowali próbując odmienić losy spotkania, z kolei goście groźnie kontratakowali licząc na podwyższenie wyniku. Od 70 minuty Rowień grał w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Damiana Adamczyka za zatrzymanie kontrataku przeciwnika przez przytrzymania za koszulkę.

Niedługo jednak goście cieszyli się grą w przewadze, dwie minuty później za drugą żółtą kartką został ukarany zawodnik Polarisu Mateusz Kowalczyk. W 83 minucie jeden z kontrataków gości na bramkę zamienił Piotr Polus zbobywając trzecią bramkę dla Polarisu. Mecz zakończył się zwycieństwem gości 1:3. Iskra przegrywa trzeci mecz z rzędu spadając tym samym na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Polaris po 19 kolejkach zamuje 9 miejsce w tabeli.

SKF Iskra Rowień: Rafał Bocianowski, Damian Adamczyk, Łukasz Barczyk, Mateusz Kula, Karol Matuszczyk (46. Grzegorz Buchalik), Krystian Zieleźny, Wojciech Konsek (57. Oskar Sierny), Bartosz Stokowski (72. Rafał Benisz), Michał Sierny, Michał Suślik, Szweda Marcin. Trener: Rafał Juraszczyk

MKS Polaris Żory: Marek Nowak, Paweł Badura, Marek Badura, Daniel Brodziński, Adrian Kołodziej, Mateusz Kowalczyk, Łukasz Kurzawa (85. Sebastian Mazur), Szymon Praszkiewicz, Dawid Szatkowski, Bartosz Szymczak, Mateusz Witak (77. Piotr Polus). Trener: Marian Badura

SKF Iskra Rowień - MKS Polaris Żory 1:3 (0:2)

Bramki: Iskra: Michał Suślik (47.), Polaris: Marek Badura (30.), Dawid Szatkowski (35.), Piotr Polus (83.)

Żółte karki: Iskra: Bartosz Stokowski (27.), Grzegorz Buchalik (55.), Polaris: Dawid Szatkowski (60.), Mateusz Kowalczyk (63. 72.), Marek Nowak (66.), Szymon Praszkiewicz (66)

Czerwone Kartki: Iskra: Damian Adamczyk (70.), Polaris: Mateusz Kowalczyk (72.)