Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Dąb Gaszowice w IV lidze! [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy w historii klubu, zespół z Gaszowic zagra na szczeblu czwartoligowym.

GKS Dąb Gaszowice w IV lidze! [ZDJĘCIA]

GKS pokonał w sobotę Unię Książenice 4:1 i zakończył rozgrywki klasy okręgowej (grupa Katowice III) na pierwszym miejscu z przewagą trzech punktów nad drugą w tabeli Jednością 32 Przyszowice. Przed spotkaniem wiadomo było, że klub z Gaszowic musi wygrać, aby zdobyć mistrzostwo ligi. Podopieczni trenera Zdzisława Marszolika zrobili to, a goniący ich rywal z Przyszowic przegrał w Rachowicach, czyli nawet brak punktów Dębu w meczu z Unią dałby awans. Trzeba jednak zaznaczyć, że była to piekielnie nerwowa wiosna w klubie z Gaszowic. Dąb po jesieni miał przewagę kilkunastu punktów i mistrzostwo przydzielano właśnie jemu. Seria traconych punktów sprawiła, że rywale za plecami zbliżyli się do Dębu zrównując się punktami. Ostatecznie to w Gaszowicach święcą triumf.

Ten rok zostanie szczególnie zapamiętany w historii Dębu Gaszowice. W czwartek awans z B do A klasy zrobiły awans rezerwy gaszowickiego klubu, a w sobotę pierwsza drużyna.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Unia Książenice 4:1 (2:0)

Grzegorz Brózda 3, Sebastian Szymura - Przemysław Kośmider

Żółte kartki: Dominik Słaby, Grzegorz Brózda (obaj Gaszowice) - Szymon Cichecki, Michał Siedlok (obaj Książenice)

Sędziowali: Mateusz Konieczny, Jacek Bielecki, Rafał Kalinowski (KS Tychy)

GKS Dąb Gaszowice: Mirosław Kuczera - Mariusz Kraśniewski, Krzysztof Sikora, Jakub Gnyp, Dominik Słaby (57. Jakub Słaby), Tomasz Reguła, Mariusz Reguła (65. Marek Tomas), Grzegorz Brózda, Beniamin Pyszny, Przemysław Stebel (77. Sebastian Szymura), Paweł Wieczorek (63. Krzysztof Szewczyk). Trener: Zdzisław Marszolik.

LKS Unia Książenice: Przemysław Podpłoński - Michał Siedlok, Marek Holona, Bartosz Smołka, Maciej Stopa, Rafał Adamkowski, Szymon Cichecki, Przemysław Kośmider, Jakub Skowronek, Marcin Kuczera (75. Dariusz Adamczyk), Mateusz Skalik (35. Szymon Kurc). Trener: Marcin Koczy.


fot. Dariusz Tukalski

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicQ5 (94.254. * .156) 20.06.2017 07:33

Paparazzi warunki fizyczne są ważne, ale to nie wszystko. Szybkosc, technika, dobre uderzenie, są równie ważne.

~Paparazzi (94.254. * .71) 20.06.2017 00:37

Oglądając zdjęcia to faktycznie chłopaki z numerami 10 ,13 i 22 warunki fizyczne maja raczej skromne

~kibicQ5 (188.137. * .235) 19.06.2017 20:48

Gyniuś zastanów się co piszesz. Unia Racibórz zrobiła 7 miejsce w 4 lidze, mega ekipy nie maja, kasy też nie. Co lepszy zawodnik odchodzi od nich. Bankrutujący Knurów grający głownie dzieciakami też się utrzymał. Jeszcze mi napisz ze Ty chodzisz co tydzień na 4 ligę i że poziom jest niesamowity, to już pęknę ze śmiechu. Połowa naszych piłkarzy grała w 4 lidze i wyżej, podobnie w Czernicy ta ekipa która mieli na jesień. Oszczędź już ludziom tych Twoich tekstów proszę.

gyniuś 19.06.2017 20:14

@kibicQ5 - a byłeś kiedyś na meczu IV-ligi ? gwarantuję Ci że w pól godziny rozjadą fizycznie tych waszych grajków . Przypomnisz sobie moje słowa po pierwszych meczach . Gdyby któryś z tych chłopaków nadawał się na 100% do gry w czwartej lidze to nie marnował by sezonu w okręgówce w Gaszowicach ,taka jest niestety okrutna prawda . Żeby otrzymać się w środku tabeli IV-ligi 'Dąb" musi zmienić 90& kadry inaczej będzie walczył li tylko o utrzymanie . A zresztą, dobra ,zrobicie tym zespołem awans do III-ligi czego wam serdecznie życzę ! A i jeszcze "sportowiec " dalej śmie twierdzić że praca z dziećmi i młodzieżą 'Dębu " leży i kwiczy ,bo jedna jaskółka wiosny nie czyni. A zazdrość ,takie pojęcie jest mi obce ,każdemu życzę jak najlepiej ,bo to także mój interes . Kiedy brakuje merytorycznych argumentów uciekamy w oskarżenia o zazdrość i inne duperele . Czasem trzeba spojrzeć z boku i wtedy perspektywa widzenia jest inna! Na koniec ,każda pycha kroczy przed upadkiem i warto tę maksymę czasem brać poważnie pod uwagę .

gyniuś 19.06.2017 19:48

@sportowiec - można patrzeć i nic nie widzieć ,najlepiej patrzy się z boku i pod pewną perspektywą .

~kibicQ5 (188.137. * .235) 19.06.2017 17:12

Gyniuś do gry w 4 lidze nadaje się 90 % naszych piłkarzy, przekonasz się o tym już od sierpnia. Procent Ci się pomylił.

~sportowiec (91.192. * .143) 19.06.2017 16:51

Panie gynius czytam twoje komentarze i sie zastanawiam jak ty to fajnie wszystko wiysz chyba byles na kazdym meczu i treningu skoro tak oceniasz tych chłopaków, serio niektórym żal d...sciska. Zobacz sobie kto awansowal z A do okregowki i tak dalej,moze dwa kluby ktore sa poukladane, mam pytanie a ty pracujesz z młodzieżą? Wiesz jacy oni teraz sa?odpowiedz sobie a potem pisz, pozdrawiam. Osoba ktora patrzy na wszystkie aspekty...

Pokaż więcej