Niedziela, 15 września 2019

imieniny: Albina, Nikodema, Marii

RSS

8. Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Warto przyjść kibicować [ZAPOWIEDŹ]

23.06.2017 16:30 | 0 komentarzy | pm

Na kibiców, oprócz emocji, czeka strefa relaksu, koncert Supersonic oraz wiele innych atrakcji.

8. Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Warto przyjść kibicować [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Nocna sceneria, atestowana trasa, bieg oświetlonymi ulicami miasta, wspaniała atmosfera i wielkie emocje – tak zapowiadają 8. Rybnicki Półmaraton Księżycowy jego organizatorzy, czuli rybnicki MOSiR. Ta ciesząca się sporym zainteresowaniem impreza biegowa już w sobotę, 24 czerwca.

Półmaraton Księżycowy rozpocznie się o godzinie 22:00. Start i meta biegu zlokalizowane będą na parkingu przy kąpielisku „Ruda”. Biuro zawodów oraz specjalnie przygotowana strefa atrakcji z dmuchańcami, sceną i animacjami powstanie na terenie boisk obok kąpieliska.

Sam półmaraton to jeden z nielicznych biegów nocnych na dystansie 21,0975 km. Trasa powiedzie ulicami Rybnika, biegnąc przez Plac Wolności, rynek czy w okolicach kampusu. Zawodnicy pobiegną też obok urzędu miasta, zobaczą oświetloną bazylikę i wiele innych punktów miasta.

Podczas spotkania w Halo Rybnik, gdzie prezentowano trasę, nagrody oraz opowiadano o specyfice biegu pojawili się Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR, jego zastępca Arkadiusz Skowron, a także Daria Kudio, dyrektor biegu. Gościem specjalnym był prezydent Raciborza Mirosław Lenk, które przywitał Piotr Kuczera. – Wizyta prezydenta Raciborza to żywy dowód, że współpraca w ramach Subregionu Zachodniego funkcjonuje. Jest on czynnym biegaczek i to nas różni. Chce powiedzieć, że lansowanie zdrowego trybu życia bardzo leży mi na sercu, a półmaraton znakomicie się w to wpisuje – powiedział prezydent Rybnika. Mirosław Lenk zdradził, że jego rekord trasy półmaratonu w Rybniku, który ukończył już trzykrotnie wynosi 1 godzina i 48 minut. – Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest znakomicie organizowany. Dlatego bardzo chętnie w nim uczestniczę. Trasa biegu jest wymagająca, ale warto się na niej sprawdzić – dodał gospodarze Raciborza.

Warto podkreślić, że to właśnie z inicjatywy Mirosława Lenka w tym roku Rybnicki Półmaraton Księżycowy rozpocznie Grand Prix Półmaratonów Subregionu Zachodniego „Cztery Oczka”. W jego skład wchodzą – poza rybnickim – półmaratony: raciborski, wodzisławski oraz żorski.