Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Ewa Bugdoł triumfuje w stolicy polskiego triathlonu

27.06.2017 10:27 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend, 23-25 czerwca w województwie warmińsko-mazurskim odbyły się jedne z najstarszych triathlonowych zawodów w Polsce. Wśród kobiet pierwsze miejsce na dystansie 1/2 Ironmana zajęła pochodząca z Rud koło Raciborza Ewa Bugdoł – zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO. Był to jej piąty, zakończony sukcesem start w tym mieście. Pierwszy raz triathlonistka zadebiutowała w Suszu w 2010 roku zdobywając wówczas tytuł Mistrza Polski. 

Ewa Bugdoł triumfuje w stolicy polskiego triathlonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto Susz jest znane nie tylko ze względu na swoją charakterystyczną i bogatą przyrodę, ale przede wszystkim dlatego, że jest stolicą polskiego triathlonu. Pierwsze zawody w tym mieście zostały zorganizowane w 1991 roku. Ten malowniczym zakątek Warmii i Mazur co roku zamienia się w prawdziwą arenę sportową. Wydarzenie przyciąga amatorów długich dystansów zarówno z Polski jak i zagranicy.

W tym roku 26. edycja zawodów Susz Triathlon odbyła się w dniach 23 -25.06. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1360 osób. Ochotnicy mieli możliwość startu na 3 dystansach: Duathlon, Mistrzostwa Polski Sprint i 1/2 Ironmana.

Na starcie nie zabrakło sponsorowanej przez RAFAKO S.A. Ewy Bugdoł. Zawodniczka wystartowała na dystansie 1/2. Ironmana - Przed zawodami nie byłam pewna,czy uda się wystartować, albo ukończyć, rywalizację z powodu problemów zdrowotnych, ale udało się. Pokonałam swoje słabości i zrobiłam solidny trening. Od początku objęłam prowadzenie i utrzymałam je do końca. Było trochę walki, bo rywalki napierały. W tym roku została zmieniona trasa kolarska i było więcej przewyższeń - relacjonuje Ewa Bugdoł. Zawodniczka ukończyła ten wymagający dystans z czasem 4:19:16 pozostawiając w tyle pozostałe uczestniczki.

Susz to miasto, w którym Ewa Bugdoł zaczynała swoją przygodę z triathlonem na dystansach długich. Pierwszy start w 2010 roku zakończyła sukcesem zdobywając Mistrzostwo Polski. W tym roku po raz piąty triumfowała w tym mieście. - Czuję ogromny sentyment do tej miejscowości, mieszkańców i organizatorów Susz Triathlon – podkreśla zawodniczka.

Trwającej 3 dni imprezie towarzyszyły nie tylko sportowe emocje. W piątek na scenie umiejscowionej przy plaży miejskiej w Suszu wystąpił Michał Szpak, z kolei w sobotę publiczność mogła się bawić na koncercie Grupy Kombi.

***

AUTOR TEKSTU: Katarzyna Ekiert, ADVENTURE MEDIA

ZDJĘCIA: archiwum prywatne Ewy Bugdoł