Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Ranking FIFA: Polska już na szóstym miejscu

06.07.2017 10:23 | 0 komentarzy | kozz

To ogromny sukces polskiej piłki nożnej. Tak wysoko nasza reprezentacja jeszcze nigdy nie plasowała się w rankingu FIFA.

Ranking FIFA: Polska już na szóstym miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Adama Nawałkę zdobywa kolejne bardzo cenne punkty w eliminacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. W trakcie tych eliminacji Polacy wygrali pięciokrotnie i raz zremisowali. Ma to ogromne przełożenie na sporządzany przez statystyków Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej ranking. Polska awansowała aktualnie z dziesiątego na szóste miejsce. Nigdy wcześniej tak wysoko jeszcze się nie znajdowała.

Duma tym większa dla naszej lokalnej piłki, bo regularnie w kadrze Nawałki znajduje się miejsce dla Kamila Glika z Jastrzębia-Zdroju i Kamila Wilczka z Wodzisławia Śląskiego.

Liderem rankingu są Niemcy, którzy zamienili się pozycjami z Brazylijczykami i Argentyńczykami. Czwarte miejsce zajmują Portugalczycy, a piąte Szwajcarzy. Za plecami Polaków znajdują się inne potęgi piłkarskie jak reprezentacje Chile, Kolumbia, Francja, Belgia, Hiszpania, Włochy i Anglia. W rankingu sklasyfikowano 211 federacji. 

Tabelę zamykają Anguilla, Bahamy, Erytrea, Gibraltar, Somalia i Tonga (206. miejsce).