środa, 18 września 2019

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

ROW Rybnik rozpoczyna walkę o ligowy byt

12.07.2017 08:23 | 0 komentarzy | pm

Po wpadce Grigorija Łaguty sytuacja żużlowego klubu z Rybnika jest nie do pozazdroszczenia.

ROW Rybnik rozpoczyna walkę o ligowy byt
Kacper Woryna (w środku), nowy kapitan ROW Rybnik, apeluje do kibiców o wsparcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Musimy pokazać śląski charakter i walczyć dalej. Naszym celem obecnie jest 7. miejsce po fazie zasadniczej. Aby tak się stało, powinniśmy wygrać wszystkie mecze u siebie i zdobyć minimum bonus w Grudziądzu – tak mówił w poniedziałek Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik, odnosząc się do zamieszania jakie powstało na skutek podejrzenia o doping u Grigorija Łaguty.

Scenariusz przedstawiony przez prezesa jego zawodnicy muszą zacząć realizować od zaraz. W środę, 12 lipca do Rybnika przyjeżdża bowiem Zielona Góra, a w niedzielę (16.07) Wrocław. W obu spotkaniach o zwycięstwa będzie bardzo ciężko. Kacper Woryna, nowy kapitan rybnickiej drużyny, zaapelował do kibiców o wsparcie, które w obecnej sytuacji będzie bardzo potrzebne.

Oprócz meczów ligowych, w sobotę odbędzie się na torze przy G72 turniej i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski (start godz. 14.30). Dla wszystkich posiadaczy biletów na środowy mecz z Falubazem Zieloną Górą klub przygotował promocję. Na finał MIMP będzie można wejść na podstawie biletu zakupionego z okazji spotkania z Zieloną Górą właśnie. Mecz z Falubazem rozpocznie się w środę, 12 lipca o godz. 19.

Awizowane składy

ekantort.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Jarosław Hampel
2. Jacob Thorssel
3. Patryk Dudek
4. Jason Doyle
5. Piotr Protasiewicz
6. Alex Zgardziński

ROW Rybnik
9. Damian Baliński
10. Fredrik Lindgren
11. Max Fricke
12. Tobiasz Musielak
13. Rafał Szombierski
14. Lars Skupień