Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Będzie mecz z Górnikiem Zabrze! ROW wygrał w pucharze Polski

14.07.2017 19:14 | 0 komentarzy | pm

Wielka gratka szykuje się dla kibiców piłki nożnej w Rybniku.

Będzie mecz z Górnikiem Zabrze! ROW wygrał w pucharze Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już dawno mecz rybnickiej drużyny w ramach walki o puchar Polski, w fazie 1/64, nie wzbudzał tylu emocji. Wszystko za sprawą losowania, które sprawiło, że po ewentualnej wygranej w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonia, podopieczni Piotr Piekarczyka trafiają na Górnika z Zabrza.
W środę po spotkaniu sparingowym z BKS Bielsko-Biała trener Piekarczyk mówił, że mecz pucharu trochę zaburza przygotowania do sezonu, ale jest ważny dla jego drużyny, dlatego we wspomnianym spotkaniu podstawowi zwodnicy zagrali tylko 30 minut.
Spotkanie w Środzie Wielkopolskiej lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie w 14. minucie. Rybniczanie odwrócili losy spotkania w drugiej połowie. Najpierw do remisu doprowadził Brychlik, a w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobył Muszalik.
Tym samym 26 lipca do Rybnika przyjedzie Górnik Zabrze. Dodajmy, że kibice z obu miast są zaprzyjaźnieni i wielu rybniczan regularnie jeździ na mecze Górnika.

Polonia Środa Wielkopolska – ROW 1964 Rybnik 1:2 (0:1)
Bramki
: Molewski (14.) – Brychlik (54.), Muszalik (90.)

ROW: Rosa – Gojny, Jary, Bober, Krotofil, Jaroszewski, Muszalik, Spratek, Koleczko, Siwek, Brychlik. Rezerwa: Łubik, Kalisz, Tkocz, Koch, Drozdowski, Polok, Gorzawski.