Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Piłkarze Unii Racibórz rozpoczynają sezon! Czeka ich pojedynek z Wilkami [ZAPOWIEDŹ]

10.08.2017 12:16 | 0 komentarzy | MAD

Już w najbliższą sobotę 12 sierpnia o godzinie 17:00 KS Unia Racibórz zainauguruje rozgrywki IV ligi grupy 2 sezonu 2017/2018. Piłkarzy raciborskiej drużyny czeka spotkanie wyjazdowe z LKS Wilki Wilcza. W ubiegłym roku nasz zespół przegrał oba mecze z tym rywalem, czy tym razem jednak przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Piłkarze Unii Racibórz rozpoczynają sezon! Czeka ich pojedynek z Wilkami [ZAPOWIEDŹ]
Ostatni pojedynek LKS Wilki Wilcza z Unią Racibórz zakończył się wygraną tych pierwszych 4:3. Jak będzie tym razem? Foto: Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Racibórz ubiegły sezon zakończyła na bardzo wysokim siódmym miejscu. To najlepszy rezultat raciborskiego czwartoligowca od lat i, jak twierdzą w klubie, dobra prognoza na przyszłość. Jedną z najważniejszych zmian w Unii było zastąpienie na ławce trenerskiej Tomasza Owczarka 33-letnim Łukaszem Rogacewiczem.

Nowy szkoleniowiec pochodzi z Krapkowic. Dotychczas prowadził głównie zespoły z Opolszczyzny. Był trenerem między innymi III-ligowego Ruchu Zdzieszowice, Chemika Kędzierzyn-Koźle czy MKS Gogolin, a także drugim szkoleniowcem LZS-u Piotrówka. Z pierwszą z tych drużyn do ostatniego meczu sezonu walczył o awans.

- Unia to młoda, żądna gry na wysokim poziomie drużyna z ogromnym potencjałem. Momentalnie złapałem z chłopakami świetny kontakt. Myślą o piłce nożnej w podobny sposób jak ja - nie kryje Łukasz Rogacewicz w rozmowie z portalem nowiny.pl, dodając, że jednym z jego trenerskich celów na każdy kolejny sezon jest podnoszenie sobie i zespołowi, który prowadzi poprzeczki coraz wyżej. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że rezultat, jaki osiągnęła Unia w ostatnim roku jest bardzo dobry, ale wierzymy i zrobimy wszystko, aby jeszcze poprawić ten wynik - przekonuje szkoleniowiec. Od zawodników oczekuje zaangażowania, uczciwego podejścia do swoich zadań i mobilizacji od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Unici ostatnie tygodnie intensywnie przygotowali się do sezonu. Jednym ze sposobów sprawdzenia dyspozycji zespołu były naturalnie mecze towarzyskie, w których podopieczni trenera Rogacewicza wypadli dobrze, wygrywając na przykład 2:1 z Przyszłością Rogów czy 6:0 z LKS Studzienna.

Już 12 sierpnia Unia Racibórz powalczy o punkty z Wilkami Wilcza. Rywal raciborzan ubiegły sezon zakończył na niższej, jedenastej lokacie. W pierwszym spotkaniu u siebie unici przegrali wówczas 1:3, na wyjeździe z kolei rozegrali pełen emocji i determinacji mecz, ale niestety także musieli uznać wyższość rywala, który wygrał 4:3.

Już wkrótce konkurs na karnety na 8 meczów miejscowych Uni Racibórz w rundzie jesiennej!