Pewna wygrana rybnickich piłkarek na inaugurację [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

Zawodniczki TS ROW Rybnik z przytupem rozpoczęły zmagania w II lidze.

Podopieczne Remigiusza Danela mają za sobą pierwszy mecz na poziomie II ligi. TS ROW Rybnik, w niedzielę, 28 sierpnia podejmował na stadionie przy ul. Gliwickiej innego beniaminka – Unię Opole.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla rybnickiej drużyny. Już w 19. sekundzie na listę strzelców wpisała się Aneta Szymanowska. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga miejscowych i spora liczba dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Na bramkę Unii strzelały m.in. Agata Sobkowicz, Edyta Botor i ponownie Szymanowska. W 23. minucie TS ROW prowadził już 2:0. Z prawej strony dośrodkowała Anna Konkol, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakowała Sobkowicz. W 32. minucie rybniczanki przeprowadziły najładniejszą akcję meczu. Niestety, Magdalena Wojcik ostatecznie przestrzeliła i obie ekipy na przerwę schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu podopiecznych Danela.
Trener TS ROW w przerwie dokonał dwóch zmian. Debiutującą w rybnickiej drużynie – bramkarkę Marcelinę Pawlik zastąpiła Sabina Cielanga. Na murawie nie pojawił się także Sobkowicz, która zgłosiła kontuzję, za nią weszła Dominika Sykorowa.
Druga część gry była bliźniaczo podobna do pierwszej. ROW atakował, a Unia sporadycznie przekraczała linię połowy boiska. W 68. minucie w polu karnym faulowana była Daria Pluta i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podeszła faulowana zawodniczki i strzeliła w bramkarkę. Sprawdziła się zatem stara, piłkarska zasada, że faulowany zawodnik nie powinien wykonywać rzutu karnego. Rybniczanki podwyższyły prowadzenie dwie minuty później. Na listę strzelców wpisała się Wojcik, która wykorzystał podanie Pluty. Do końca meczu wynik spotkania już się nie zmienił, chociaż okazji ku temu nie brakowało. TS ROW Rybnik wygrał więc 3:0 i zainkasował pierwsze trzy punkty. W następnej kolejce rybnicki zespół pojedzie do Wodzisławia, gdzie zmierzy się z tamtejszym SWD.

PO MECZU POWIEDZIELI
Remigiusz Danel, trener TS ROW Rybnik
Szybko otworzyliśmy ten mecz i grało się potem dobrze, chociaż widać było, że dziewczyny są spięte, nie wiem, może fakt, że przyszło sporo kibiców, miał na to wpływ. Same mówiły, że nie klei im się gra. Ale my wiemy, że przed nami jeszcze sporo pracy. Dzisiaj było widać, że skuteczność pozostawia trochę do życzenia, w paru sytuacjach można było zachować się zdecydowanie lepiej. Liczą się jednak trzy punkty i z tego jesteśmy zadowoleni. Dziewczyny są zgrane i to na pewno jest nasz atut. Są u nas nowe dziewczyny ale one występują na razie w rezerwach, w III lidze. Teraz jedziemy do Wodzisławia, oczywiście będziemy walczyć o zwycięstwo, wiadomo jednak, że aby tak się stało, to musimy zostawić tam sporo zdrowia.

Agata Sobkowicz, zawodniczka TS ROW Rybnik
Wiadomo, że jak szybko strzelimy bramkę, odblokowujemy się i gra nam się łatwiej. Przez cały mecz starałyśmy się grać to, co mieliśmy założone przed meczem. Wygrałyśmy i to jest najważniejsze. Kontrolowałyśmy wydarzenia na boisku, miałyśmy przewagę, aczkolwiek mogłyśmy grać lepiej, ale to jest początek sezonu, więc z każdym kolejnym meczem będzie lepiej. W tej lidze każdy może być dla nas groźny, ale my znamy swoją wartość. Musiałam zejść w przerwie, bo ciągnie się za mną kontuzja (naciągnięta pachwina) już od obozu. Zobaczymy jak to się dalej potoczy, jak szybko uda się to wyleczyć.

Aneta Szymanowska, zawodniczka TS ROW Rybnik
Chyba nigdy w karierze nie strzeliłam tak szybko bramki. Miałyśmy sporą przewagę w tym meczu, stworzyłyśmy sobie dużo okazji strzeleckich, uważam, że powinnyśmy wykorzystać ich więcej. Na pewno będziemy nad tym pracować, aby ta skuteczność była jak najlepsza. Gramy w tym składzie drugi sezon, to na pewno nam pomaga, bo znamy się, wiemy, gdzie szukać siebie na boisku. Z pewnością to się przełoży na dobre wyniki. Naszym celem jest oczywiście awans do I ligi.

TS ROW Rybnik – Unia Opole 3:0 (2:0)