Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Raciborzanin, Wojciech Szwed trenuje z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla

09.09.2017 11:30 | 0 komentarzy | kozz

17-latek z Raciborza, Wojciech Szwed przeszedł z młodej drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do Jastrzębskiego Węgla. Trenuje z pierwszą drużyną, a w piątek zagrał w sparingu przeciw Aluron Virtu Warta Zawiercie (3:0).

Raciborzanin, Wojciech Szwed trenuje z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla
Wojciech Szwed w środku / fot. www.jastrzebskiwegiel.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O Wojciechu Szwedzie nie tak dawno zrobiło się głośniej, gdy wywalczył razem z kolegami (Jakub Bugajski, Beniamin Granieczny) brązowy medal Mistrzostw Świata Szkół w siatkówce plażowej rozgrywanych w Papeete - stolicy Polinezji Francuskiej.

Raciborzanin przez miniony sezon reprezentował barwy grup młodzieżowych ZAKSY. Latem przeszedł do Jastrzębskiego Węgla, gdzie również będzie występował ze swoimi rówieśnikami. Póki co drużyna z Jastrzębia-Zdroju nie trenuje w komplecie, brakuje m.in. Lukasa Kampy.

W sparingu Szwed miał okazję zagrać w jednej drużynie m.in. z Maciejem Muzajem i Salvadorem Hidalgo Olivą. - Zespół przyjął mnie bardzo dobrze, będę grał w Akademii Talentów Jastrzębskiego, ale póki brakuje Jasona De Rocco, to trenuje z drużyną seniorów. Dzięki obecności w pierwszej drużynie mogę się wiele nauczyć, więc to bardzo pozytywne. Z każdego treningu wyciągam wnioski, co pozwoli mi ciągle rozwijać moje umiejętności - powiedział Wojciech Szwed.

Raciborzanin będzie chodził do szkoły w Żorach, gdzie Jastrzębski ma swoją Akademię Talentów. Szwed jest wychowankiem KS AZS Rafako Racibórz.