Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Leje deszcz, meczów nie będzie [Aktualizacja, 11:40]

23.09.2017 10:48 | 3 komentarze | kozz

Intensywne opady deszczu zmusiły Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej do odwołania meczów Haiz IV ligi i wszystkich czterech grup Zina Klasa Okręgowa. Taką samą decyzję niedawno podjęły WG Podokręgów Racibórz i Rybnik.

Leje deszcz, meczów nie będzie [Aktualizacja, 11:40]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy mecz weekendowej serii gier zaplanowany został na godzinę 10.00, bo o tej porze w Woli, w spotkaniu 7. kolejki rozgrywek Zina Klasa Okręgowa - I grupa mieli się zmierzyć piłkarze Sokoła i Krupińskiego Suszec. Byli gospodarze, przyjechali goście i sędziowie, którzy po wizji lokalnej uznali, że zalane deszczem boisko nie nadaje się do gry.

- To był sygnał, który zadecydował o tym, że Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej, postanowił odwołać 7. kolejkę we wszystkich czterech grupach rozgrywek Zina Klasa Okręgowa oraz dwóch grupach HAIZ IV liga, a także w rozgrywkach młodzieżowych, które prowadzimy - mówi przewodniczący Wydziału Gier Marek Gałuszka. - Decyzja o tym, kiedy rozegrana zostanie odwołana kolejka zapadnie na czwartkowym posiedzeniu naszego wydziału - 28 września.

- Są drużyny, które mają boiska ze sztuczną murawą i jeżeli ustalą z rywalami, że mecze mogą się odbyć, to nie wykluczamy, że będą wyjątki - dodaje sekretarz Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej Leszek Mazur.

Odwołano także wszystkie mecze sobotnie i niedzielne w podokręgu Rybnik i Racibórz.