Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Piłkarki z Rybnika rozbiły lidera z Zabrza

23.09.2017 19:33 | 0 komentarzy | pm

Znakomicie w rozgrywkach II ligi spisują się piłkarki TS ROW Rybnik.

Piłkarki z Rybnika rozbiły lidera z Zabrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swój czwarty mecz, w tegorocznych zmaganiach II ligi, rozegrały piłkarki z Rybnika. Tym razem, na stadionie przy ul. Gliwickiej, podejmowały ekipą KKS Zabrze czyli lidera. – To jeden z najstarszych klubów na Śląsku, w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia. Będzie to nasze pierwsze oficjalne spotkanie, choć wiosną tego roku rozegraliśmy sparing, w którym zdecydowanie lepszy był nasz zespół – mówił jeszcze przed meczem Tomasz Kieczka, prezes rybnickiego klubu.

Początek spotkania był dość wyrównany. W 6. minucie w dobrej sytuacji znalazła się Englisz, ale nie potrafiła pokonać bramkarki z Rybnika. W kolejnych minutach to rybniczanki dwukrotnie zagroziły bramce rywalek, ale również nie zdołały otworzyć wyniku spotkania. W 25. minucie prostopadle do Szymanowskiej zagrała Sobkowicz, ale rybniczanka nie zdołała przejąć piłki. Cztery minuty później ROW prowadził już 1:0. Na indywidualną akcję zdecydowała się Michaldova i strzałem w krótki róg pokonała Ledwoń. W 34. minucie w pole karne dośrodkowała Sobkowicz, a w słupek trafiła Sykorova. W 39. minucie w polu karnym dobrze znalazła się Szymanowska i podwyższyła wynik spotkania na 2:0. Przed przerwą rybniczanki zdobyły jeszcze dwie bramki. Najpierw z rzutu wolnego bramkarkę KKS pokonała Botor, a samej końcówce sytuację sam na sam wykorzystała Sobkowicz.

Po zmianie stron przyjezdne zaczęły grać nieco odważniej. To nie przekładało się jednak na dogodne sytuacje strzelecki. W 64. minucie groźną kontrę przeprowadziły gospodynie, w pole karne wpadła Sobkowicz, wycofała piłkę na 8 metr, a tę niefrasobliwie do swojej bramki skierowała Fross. W końcówce spotkania piłkarki TS ROW ponownie przejęły inicjatywę. W 85. Mocne uderzenie Sykorovej obroniła Ledwoń. Wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie i podopieczne Remigiusza Danela mogły się cieszyć z wygranej 5:0.

TS ROW Rybnik – KKS Zabrze 5:0 (4:0)
Bramki: Maria Michaldova (29.), Aneta Szymanowska (39.), Edyta Botor (44.), Agata Sobkowicz (45.), Roxana Fross (64. sam.)

Rybnik: Marcelina Pawlik, Daria Pluta, Edyta Botor, Aleksandra Lizoń, Anna Konkol, Martyna Guzik, Magdalena Wojcik, Maria Michaldova, Agata Sobkowicz, Dominika Sykorova, Aneta Szymanowska. Rezerwa: Sabina Cielanga, Katarzyna Kubik, Liwia Garcarczyk, Marta Kamińska, Weronika Parzych.

Zabrze: Klaudia Ledwoń, Marta Jastrzębska, Natalia Sypniewska, Joanna Kęsoń, Simona Wrazidło, Roxana Fross, Barbara Żelichowska, Laura Englisz, Izabela Jaklowska, Wioletta Dziółko, Angelika Czmok. Rezerwa: Barbara Jawańska, Justyna Bijak, Kamila Brzezina, Kornelia Korzan, Lidia Florian, Martyna Napierała, Paulina Dąbrowska.