Wtorek, 23 października 2018

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

WYNIKI WYBORÓW 2018:

Burmistrz Paweł Macha przykręcił tabliczkę z ulicą Roberta Lewandowskiego. Telewizje zjechały się do Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

13.10.2017 09:01 | 3 komentarze | kozz

W piątek w godzinach porannych w Kuźni Raciborskiej dokonano oficjalnego otrwarcia ulicy Roberta Lewandowskiego. Na miejsce zjechały się ogólnopolskie media. Niestety, zabrakło głównego bohatera, najlepszego strzelca w historii piłkarskiej reprezentacji.

Burmistrz Paweł Macha przykręcił tabliczkę z ulicą Roberta Lewandowskiego. Telewizje zjechały się do Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Karola Świerczewskiego została zmieniona w związku z ustawą dekomunizacyjną. Nazwa głównej ulicy na osiedlu w Kuźni Raciborskiej obowiązuje od 22 września. 13 października jest dniem w którym dokonano oficjalnego przykręcenia tabliczki. Władze gminy starały się o przybycie gwiazdy polskiej reprezentacji i Bayernu Monachium na uroczystość, jednak bezskutecznie.

Na miejsce przybyli także uczniowie pobliskiej szkoły, którzy byli rozchwytywani przez dziennikarzy TVP, TVN czy też Polsatu. Tabliczkę przykręcił burmistrz Paweł Macha. Łącznie osiem takich tabliczek pojawiło się na ulicy. Koszt wymiany wyniósł 1000 złotych.

Robert Lewandowski to 29-letni piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium, który kilka dni temu ustanowił rekord strzelonych goli w barwach narodowych. Łącznie ma ich na koncie 51 wyprzedzając Włodzimierza Lubańskiego (48).

Burmistrz Paweł Macha dla Radia Vanessa:

Paweł Macha o ulicy Roberta Lewandowskiego.mp3