Piątek, 21 czerwca 2019

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Jastrzębski Węgiel odrobił zaległości, teraz wyjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]

27.10.2017 08:48 | 0 komentarzy | kozz

Po rozegraniu zaległego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała z 1. kolejki PlusLigi, teraz ekipa z Jastrzębia przystąpi już normalnie, zgodnie z ligowym kalendarzem do 7. serii gier. 

Jastrzębski Węgiel odrobił zaległości, teraz wyjazd do Olsztyna [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W najbliższą niedzielę Pomarańczowi zmierzą się w olsztyńskiej Hali Urania z miejscowym Indykpolem AZS.

- W tym roku rozgrywki ligowe są tak skonstruowane, że częstotliwość grania jest bardzo duża. Z jednej strony nie ma nawet czasu, żeby potrenować, ale z drugiej strony też nie siedzimy przez cały tydzień w hali i nie „kisimy się”, tylko ciągle coś się dzieje. Kończy się jeden mecz, a następnego dnia już przygotowujemy się do następnego. Jest to dla nas dość mocno obciążające, ale ciekawe. To jest to co kochamy – grać w siatkówkę. Jak najwięcej i jak najlepiej – mówi Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Przed drużyną dowodzoną przez trenera Marka Lebedewa trudny test. Olsztynianie od początku sezonu prezentują się solidnie, zwłaszcza w swojej hali. W sumie w obecnych rozgrywkach przegrali tylko raz, w Zawierciu z Aluronem Virtu Wartą.

Z kolei nasza drużyna po dwóch przegranych starciach po tie-breakach z Treflem i Asseco Resovią, w środę w przekonującym stylu rozbiła bielszczan. To znamionuje wielkie emocje w niedzielę.

- Olsztyn gra bardzo dobrze. Jest to zespół przekonany o swojej wartości, ale nie może być inaczej, bo zwycięża. Bez dwóch zdań będzie więc ciężko - podkreśla Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych.

- Dla nas jednak ważne jest, aby pamiętać, że pewność siebie można tak szybko zyskać, jak i stracić. Dlatego my musimy popracować nad tym, by ją podtrzymać po meczu z BBTS-em. To już jest moja rola, rola sztabu i liderów naszego zespołu, by to przekonanie towarzyszyło nam w niedzielę i dalej w sezonie – dodaje trener.

Początek niedzielnego meczu o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.


fot. Paweł Wengerski

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel