Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Naprzód Borucin wygrał z Grzegorzem i pokonał Ruptawę [ZDJĘCIA]

Ten mecz miał mało wspólnego z grą w piłkę nożną. Orkan Grzegorz przechodzący nad regionem skutecznie przeszkadzał piłkarzom na rozgrywanie piłki.

Naprzód Borucin wygrał z Grzegorzem i pokonał Ruptawę [ZDJĘCIA]

Boisko w Borucinie jest szczególnie usytuowane. Znajduje się na górce, nie osłania go praktycznie żadna infrastruktura, drzew tu też brak. Szalejący wiatr hasał po murawie i decydował gdzie piłka poleci. Choć często trudno o sprawiedliwość w piłce nożnej, to w takich warunkach było o to jeszcze trudniej. Długie piłki posyłane przez bramkarzy często w powietrzu zmieniały kierunek i wracały pod nogi obrońców. Sędziowie mimo to postanowili, że mecz zostanie rozegrany.

Po pół godzinie gry prowadzenie objęli grający z wiatrem gospodarze, a na listę strzelców wpisł się Dawid Węgrzyn. Mimo, że przyjezdnym warunki nie sprzyjały to zdołali w krótkim czasie strzelić dwie bramki. Najpierw do siatki piłkę skierował Patryk Mgłosiek, a chwilę później Patryk Mazurek. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Granicy Ruptawy 2:1. Gospodarze w drugiej połowie chcieli wyrównać, ale silny wiatr im skutecznie to uniemożliwiał. W końcówce meczu gospodarzom udało się zbliżyć do bramki i wyrównać po golu Adama Jachima. Piłka posłana ze zdwojoną siłą wtoczyła się do bramki. Podobnie było trzy minuty później, gdy piłkę z bliska do bramki posłał Radosław Szpak, dając Naprzodowi prowadzenie i ostatecznie zwycięstwo 3:2. Po meczu obie strony były zgodne, że w tych warunkach żadna z drużyn nie mogła pokazać swoich możliwości. Można jedynie stwierdzić, że obie ekipy wygrały z okranem Grzegorzem, ale 3 punkty w tabeli dopisał Borucin.

Naprzód Borucin - Granica Ruptawa 3:2 (1:2)

Dawid Węgrzyn 28., Adam Jachim 84., Radosław Szpak 87. - Patryk Mgłosiek 35., Patryk Mazurek 36.

Żółte kartki: Artur Potaczek (Naprzód) - Kamil Trzaskoma (Granica)

Naprzód Borucin: Michał Bedryj - Rafał Koczy, Adam Wałach (78. Patryk Pundyk), Przemysław Ekiert, Damian Krueger, Kamil Pundyk, Radosław Szpak, Tomasz Wyrobek (70. Adam Jachim), Artur Dudacy (73. Marcin Pawlisz), Artur Potaczek, Dawid Węgrzyn (65. Rafał Haras). Trener: Jerzy Halfar.

Granica Ruptawa: Kacper Brachaczek - Radosław Babisz, Paweł Gwóźdź (55. Kamil Trzaskoma), Adrian Bielecki, Kamil Kowal, Dawid Łaski, Patryk Mazurek (76. Piotr Chmiel), Patryk Mgłosiek (88. Błażej Pala), Dawid Miąsko, Arkadiusz Syrek, Bartosz Wojtków (82. Adam Śmigielski). Trener: Tomasz Ciemięga.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].