Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Jastrzębski Węgiel poleciał na Cypr

07.11.2017 16:59 | 0 komentarzy | kozz

Po dwóch sezonach przerwy Jastrzębski Węgiel powraca do siatkarskiej Europy. Możliwość występów w Lidze Mistrzów - najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie jastrzębski klub zagwarantował sobie dzięki zajęciu trzeciego miejsca na koniec minionego sezonu w PlusLidze.

Jastrzębski Węgiel poleciał na Cypr
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoją przygodę z tegoroczną LM Pomarańczowi rozpoczną od 3. rundy wstępnej. W niej trafiliśmy na mistrza Cypru Omonię Nikozja. Pierwsze spotkanie w tej parze odbędzie się w środę 8 listopada o godz. 19:00 (naszego czasu) na wyjeździe (bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport). Rewanż – w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 17:30 (bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport Extra). Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej rozgrywek z udziałem 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny. Tytułu najlepszej drużyny klubowej na Starym Kontynencie będzie bronić rosyjski Zenit Kazań.

JW udał się w podróż na Cypr już w poniedziałek rano. Zespół i sztab trenerski wyruszyli autokarem z Jastrzębia-Zdroju do Warszawy, skąd po południu udał się w dalszą podróż samolotem do Larnaki. Z Larnaki na miejsce docelowe dotarli znów autokarem. Powrót zaplanowano na 9 listopada. W tym dniu rano jastrzębscy siatkarze mają lot do Berlina (via Kolonia), natomiast ze stolicy Niemiec do kraju przemieszczą się klubowym autobusem.

Jastrzębski Węgiel wyjechał na mecz LM w dobrych nastrojach, po okazałym zwycięstwie w piątek z Cuprum Lubin (3:0). Jastrzębscy siatkarze nie wyobrażają sobie innego scenariusza, niż awans do fazy grupowej LM.

– Nie dopuszczamy innej opcji, niż zwycięstwo na Cyprze. Robimy to dla siebie, dla klubu, dla całego Jastrzębia-Zdroju. U siebie na boisku musimy wywalczyć fazę grupową Ligi Mistrzów. Na pewno damy z siebie wszystko i dołożymy wszelkich starań, by tak się stało. Nie będzie łatwo, bo Omonia również będzie chciała pokazać swoje atuty, ale my jedziemy tam po wygraną i wracamy do Jastrzębia bronić swojej hali – zapowiada Jakub Popiwczak, libero JW.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel