Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Odra Wodzisław prosi prezydenta o umorzenie zaległości za wynajem stadionu

24.11.2017 13:19 | 21 komentarzy | (q)

- Wczoraj (czwartek 23 listopada 2017 r.) podczas spotkania z mieszkańcami, na którym pojawiliśmy się w około 40 osób, wręczyliśmy Prezydentowi Mieczysławowi Kieca list otwarty, w którym zwracamy się z prośbą o przychylenie się do wniosku złożonego przez Zarząd Spółki APN Odra Wodzisław. Złożony w tym tygodniu wniosek zawierał prośbę o umorzenie zaległych zobowiązań powstałych z tytułu wynajmu stadionu od MOSiR Wodzisław Śląski - pisze do nas Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław.

Odra Wodzisław prosi prezydenta o umorzenie zaległości za wynajem stadionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LIST OTWARTY DO WŁADZ MIASTA WODZISŁAW ŚLĄSKI

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław zwraca się do Państwa z prośbą o przychylenie się do wniosku złożonego przez zarząd APN Odra Wodzisław, w której Spółka wnioskuje o umorzenie wszystkich odsetek, kosztów sądowych oraz możliwie największe umorzenie części głównej zaległej należności za wynajem wobec MOSiR Wodzisław Śląski.

Nasze Stowarzyszenie wielokrotnie udowadniało wszystkim jak wielką wartością dla mieszkańców naszego miasta jest Odra Wodzisław – tak jak podczas ostatniej akcji #760sercDlaDumyMiasta, podczas której świętując 95-lecie Odry Wodzisław oraz 760-lecie Miasta Wodzisław zebraliśmy na trybunach miejskiego stadionu prawie 900 osób na meczu VI klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Tym razem postanowiliśmy wyrazić nasze poparcie dla wniosku złożonego przez Spółkę oraz przytoczyć Państwu przykłady pomocy klubom sportowym, jakiej na przestrzeni ostatnich lat udzieliło wiele miast w Polsce. Członkowie naszego Stowarzyszenia zwrócili się do Urzędów Miast z prośbą o udzielenie informacji publicznej w zakresie umorzeń jakich dokonały władze danych jednostek administracyjnych klubom sportowym działającym na terenie tych miast. Przykłady zebrane w załączniku do tego listu pokazują, że wiele klubów w Polsce – bez względu na to czy występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych czy też rozgrywkach lokalnych – wielokrotnie otrzymywały pomoc ze strony miast, które reprezentują, w postaci umorzeń zaległości za wynajem, dotacji celowych, które miały być zwrócone czy też zaległości podatkowych. W wielu odpowiedziach otrzymanych przez naszych członków mogliśmy przeczytać, że pomoc ta dyktowana była troską o dalsze funkcjonowanie klubu, wartościami społecznymi wnoszonymi przez dany klub czy też tradycjami, które klub od wielu lat kultywował. Wszystkie te czynniki dotyczą również wniosku, który złożony został niedawno do Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski – my jako kibice Odry potwierdzamy wagę Państwa decyzji dla dalszego funkcjonowania klubu, całej społeczności kibiców Odry Wodzisław oraz ciągłości tej 95-cio letniej już tradycji Naszego Miasta.

W załączniku do tego listu zebraliśmy dane z odpowiedzi jakich udzieliły nam zapytane urzędy miast z całego kraju – jest to zbiór danych, który jasno pokazuje jak wielką pomocą dla wielu klubów sportowych były i są umorzenia należności wobec miast, które reprezentują.

Mamy nadzieje, że dane te pozwolą Państwu poznać skalę pomocy udzielonej klubom sportowym oraz zachęcą do działań mających na celu zapewnienie podobnej pomocy Odrze Wodzisław.

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław

Pobierz umorzenia_zest.pdf (format pdf, rozmiar ~433.56 k)