Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Łukasz Moneta oficjalnie piłkarzem Zagłębia Lubin

08.01.2018 11:19 | 1 komentarz | kozz

Raciborzanin wypożyczony z drużyny Mistrza Polski, Legii Warszawa na Dolny Śląsk - do Zagłębia Lubin.

Łukasz Moneta oficjalnie piłkarzem Zagłębia Lubin
fot. www.zaglebie.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zagłębie Lubin to aktualnie piąta drużyna Lotto Ekstraklasy. W Legii Warszawa do której Moneta przeszedł latem nie było dla niego miejsca. Grał tylko z początku, później mimo, że trenował z pierwszą drużyną, częściej występował w drugiej. Taki przebieg zdarzeń nie satysfakcjonował 23-letniego piłkarza z Raciborza.

Moneta, który zaczynał w klubie z raciborskiego Brzezia nie potrafi znaleźć póki co swojego miejsca. Kluby zmienia dosyć często, jednak najbardziej dał się poznać jako zawodnik chorzowskiego Ruchu. W jego barwach strzelił swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie i bardziej zaistniał w świecie piłkarskim. Był także reprezentantem polskiej młodzieżówki. Z orzełkiem na piersi zdobył gola podczas meczu Polska - Szwecja na ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Wiek młodzieżowca jednak już skończył i jeśli chce być zauważony na szczeblu seniorskim, to musi prezentować się jeszcze lepiej niż dotychczas.

Stąd też zapewne zamiana Legii Warszawa, w której utknął w rezerwach, na Zagłębie Lubin, gdzie jesienią doszło do zmiany szkoleniowca. Piotra Stokowca zastąpił Mariusz Lewandowski i to współpraca z nowym trenerem może pozwolić Monecie na powrót do ekstraklasy.

Jestem bardzo zadowolony z przejścia do Zagłębia. Póki co temat Legii uważam za zamknięty i nie chce ani tego komentować, ani do tego wracać. Mam nadzieję, że Zagłębie to bedzie odpowiedni klub dla mnie. Zrobię co w mojej mocy, żeby pomóc drużynie i pokazać się z jak najlepszej strony, aby po roku wypożyczenia zostać wykupionym na dłużej.

Licząc od LKS-u Brzezie, Zagłębie Lubin to już ósmy klub piłkarza z Raciborza. Po Brzeziu trafił do juniorów Unii OSiR Racibórz, później grał w LKS 1908 Nędza, LZS Leśnica, Legii Warszawa (głównie rezerwy), następnie Wigrach Suwałki, Ruchu Chorzów i ponownie warszawskiej Legii gdzie znów większość czasu grał w rezerwach.

8 stycznia w karierze Monety otwiera się nowy rozdział pod tytułem "Zagłębie Lubin". Właśnie dziś raciborski piłkarz podpisał umowę na mocy której jest wypożyczony z Legii na cały 2018 rok. Z Legią też, Zagłębie zagra pierwszy mecz wiosenny ekstraklasy, który zaplanowany jest na 9 lutego.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego przygotowania rozpoczną od poniedziałkowego treningu, a we wtorek i środę przejdą szczegółowe testy motoryczne i wytrzymałościowe. Na własnych boiskach trenować będą do 18 stycznia, dzień później zaplanowany jest wylot do Turcji na jedyne w tym okresie przygotowawczym zgrupowanie.

Moneta w Zagłębiu Lubin będzie występował z numerem 77. Krótki wywiad z Łukaszem tutaj.