Niedziela, 23 września 2018

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy, czyli XI Gala Raciborskiego Sportu [ZDJĘCIA]

16.02.2018 20:17 | 1 komentarz | żet

Dlaczego na igrzyskach w Korei idzie nam tak słabo? Bo raciborzanie nie trenują sportów zimowych - żartował podczas uroczystości prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Zobacz zdjęcia z imprezy oraz zapoznaj się kompletną listą nagrodzonych osób.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 lutego w raciborskiej "Strzesze" odbyła się XI Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wicestarosta Marek Kurpis i prezydent Raciborza Mirosław Lenk nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu. Przyznano także tytuły "Raciborskich Championów" w ośmiu kategoriach i wyróżnienia specjalne. Część artystyczną programu zapewnili: Klub „Łamator” oraz grupy taneczne zespołu Skaza prowadzone przez Manuelę Krzykałę. Galę zorganizowali: powiat raciborski i miasto Racibórz. Powiat raciborski na nagrody finansowe i rzeczowe dla medalistów mistrzostw Polski przeznaczył 49 200 zł.

Wyróżnieniem specjalnym w tym roku uhonorowani zostali:

  • Klub „Łamator” za zorganizowanie i przeprowadzenie Gali MMA

Do grona Ambasadorów Raciborskiego Sportu zaliczono: Justynę Święty-Ersetic, Krzysztofa Tokarskiego, Artura Grelę, Ewelinę Kamczyk i Mateusza Praszelika.

Laureatami Raciborskich Championów w poszczególnych kategoriach zostali:

Mistrzowie Polski Seniorów, Medaliści Mistrzostw Świata i Europy Juniorów

- Agnieszka Król (zapasy kobiet)

- Sebastian Jezierzański (zapasy w stylu wolnym)

- Agata Walerzak (zapasy kobiet)

- Patryk Ogonowski (brazylijskie Ju Jitsu)

Trener roku

- Piotr Szczeponiok - trener klubowy MKZ Unia Racibórz

Sportowa osobowość roku

- Ksawery Fojcik - trener klubowy Ofensywy Racibórz (męska koszykówka)

Sport Dzieci i Młodzieży, sport szkolny i sport klubowy

- kategoria sport szkolny – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu

- kategoria sport klubowy – MKZ UNIA Racibórz

Wydarzenie roku w sporcie amatorskim, Sukces roku w sporcie amatorskim

- kategoria wydarzenie – 4 Biegi Racibórz

- kategoria sukces – Mistrzostwo Polski Seniorów LKS Cyprzanów w „szlagballu” (piłka palantowa)

Masters 2017

- Piotr Kaszta zawodnik Berserkers Venganza Racibórz ( Brazylisjkie Ju Jitsu)

Partner raciborskich imprez sportowych 2017

- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu

Jubileusze

- 110-lecie LKS 07 Markowice,

- 70-lecie KS Stal Kuźnia Raciborska,

- 65-lecie Klubu Dąb Brzeźnica,

- 60-lecie KS UNIA Racibórz – piłkarze,

- 40-lecie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu,

- 30-lecie Klubu Olimpijczyka Sokół,

- 20-lecie Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej,

- 20-lecie Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Raciborzu.

Nagrody prezydenta Raciborza i starosty raciborskiego otrzymali w tym roku:

Zawodnicy:

- Sebastian Jezierzański – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym,

- Agnieszka Król - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,

- Agata Walerzak - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i brązowy na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,

- Mateusz Wolny – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,

- Grzegorz Wanke – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,

- Patryk Ołenczyn – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów, złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,

- Paula Kozłow – zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,

- Tomasz Marcinek - zawodnik AZS AWF Katowice złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,

- Arkadiusz Gucik - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym,

- Mateusz Kampik - zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym,

- Agata Tatar - zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet,

- Nicola Chluba – zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet,

- Kacper Wieczorek – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 200 m,

- Kamil Czarnecki – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów oraz udziału w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Kadetów,

- Arsen Mkrtchyan – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. kadetów,

- Tomasz Wawrzyńczyk - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,

- Kamila Kasprów – zawodniczka LKS „Dąb” Brzeźnica srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach kobiet,

- Natalia Duksa – zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet w kat. kadetów.

- Gracjan Głogiewicz – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,

- Filip Świerczewski – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,

- Jakub Wysocki - zawodnik MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w kat. Kadetów,

- Tomasz Zalewski - zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,

- Grzegorz Zacharko – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,

- Rafał Żyła – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,

- Krzysztof Mucha - zawodniki KS „Łamator” Racibórz złoty medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 37 kg),

- Filip Beska – zawodnik KS „Łamator” Racibórz złoty medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg) oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu ( Ne Waza 41 kg),

- Patrycja Sperka - zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, złoty medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach w stylu wolnym

- Remigiusz Waśkowski - zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym,

- Natalia Węglarz - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 200 i 400 m,

- Anna Szyjka – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 3000 m,

- Mateusz Szewczuk – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,

- Weronika Szewczyk – zawodniczka MKZ „Unia” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet,

- Krzysztof Turski – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w biegu na 1000 m i złotego medalu w biegu na 800 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

- Szymon Dziuba – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w siedmioboju lekkoatletycznym,

- Filip Petrończak – zawodnik MKZ „Unia” Racibórz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym,

- Kamil Tarnawski - zawodniki KS „Łamator” Racibórz złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 69 kg),

- Denys Plakhtyr - zawodnik KS „Łamator” Racibórz srebrny medal na I Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 94 kg),

- Michał Michniewicz – zawodnik KS „Łamator” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 60 kg),

- Katarzyna Zarembik - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu indywidualnie i w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Magdalena Modrzejewska – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, dwa srebrne medale indywidualnie i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Anna Karczmarzyk – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Julia Bura - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Jakub Wituszyński – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Miłosz Mencel - zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medalu Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Mateusz Zając – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Jarosław Lesik – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Paulina Wojtaszewska – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz, srebrny i brązowy medalu indywidualnie oraz złoty i brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i sztafecie 4x100 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu,

- Oliwia Mosek – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Maja Wygnał – zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Wiktoria Poznakowska - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym i brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym,

- Dawid Bubak – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym,

- Marta Kasprowicz - zawodniczka MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny medal na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

Nagrody starosty:

- Tomasz Marcinek - zawodnik AZS AWF Katowice złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Triathlonie Sztafet Mix,

- Dorian Bachlaj – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz srebrny i brązowy medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 m i 100 m,

- Agnieszka Ostrowska - zawodniczka KU AZS PWSZ Racibórz srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Seniorów w konkurencji 100 m ratownik open oraz srebrny medal 50 m holowanie manekina.

- Patryk Ogonowski – zawodnik MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska srebrny medal Mistrzostw Świata U-18,brązowy medal na Mistrzostwach Europy U-18 i złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 73 kg),

- Wojciech Wajda - zawodnik KS „Łamator” Racibórz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju Jitsu (Ne Waza 66 kg),

- Patryk Grzegorzewicz – zawodnik MKS - SMS „Victoria” Racibórz brązowy medal w biegu na 300 m i srebrny medal w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce,

- Julian Stencel – zawodnik MKS „Sparta” Kuźnia Raciborska złoty medal na Mistrzostwach Polski U - 15 w Ju Jitsu (Ne Waza 45 kg).

Nagrody prezydenta:

- Jakub Majdański – zawodnik MKZ Unia Racibórz, złoty medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,

- Piotr Stolarczyk - zawodnik MKZ Unia Racibórz, srebrny medal w zapasach stylu klasycznym Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży,

- Patryk Gołuchowski – zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica, brązowy medal w zapasach w stylu wolnym w Pucharze Polski Juniorów.

Nagrody starosty dla trenerów i działaczy:

- Piotr Szczeponiok - trener zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz,

- Maria Gawliczek – trener pływania w klubie MKS - SMS „Victoria'' Racibórz,

- Rafał Bałys - trener pływania w klubie MKS - SMS „Victoria'' Racibórz,

- Piotr Morka – trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,

- Paweł Kędzior - trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,

- Joanna Skalik - trener lekkiej atletyki w klubie MKS – SMS „Victoria'' Racibórz,

- Paweł Drzeżdzon – trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica,

- Michał Grzeszczuk - trener zapasów w stylu wolnym w klubie LKS „Dąb'' Brzeźnica,

- Mateusz Wanke - trenerowi zapasów w stylu klasycznym w klubie MKZ „Unia'' Racibórz,

- Maciej Kriwienok - trener w klubie MKS „Sparta" Racibórz,

- Michał Musioł – trener w klubie KS „Łamator" Racibórz,

- Hubert Skornia - prezes klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica,

- Zbigniew Jezierzański – członek zarządu klubu LKS „Dąb'' Brzeźnica.

Nagrody prezydenta dla trenerów i osób działających na rzecz sportu:

- Katarzyna Hyjek – Młynarczyk – trener lekkiej atletyki w ZSOMS w Raciborzu,

- Piotr Krużołek – trener pływania w ZSOMS w Raciborzu,

- Sylwia Bileńska – trener zapasów kobiet w MKZ Unia Racibórz,

- Piotr Żurawik – trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,

- Ryszard Wolny – prezes i trener zapasów w MKZ Unia Racibórz,

- Kazimierz Stępień – trener lekkiej atletyki MKS SMS „Victoria” Racibórz

- Tomasz Jabłonka – prezes i trener w KS „Łamator” Racibórz,

- Sławomir Szwed – prezes i trener MKS – SMS „Victoria” Racibórz,

- Ludmiła Nowacka – MKS – SMS „Victoria” Racibórz,

- Zdzisława Karczewicz – MKZ „Unia” Racibórz,

- Grzegorz Frankowski – MKZ „Unia” Racibórz,

- Beata Szyjka - trener lekkiej atletyki w MKS – SMS „Victoria” Racibórz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, fot. Nowiny.pl