Poniedziałek, 16 września 2019

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Sztafeta z Justyną Święty-Ersetic ze srebrnym medalem HMŚ

04.03.2018 17:51 | 1 komentarz | kozz

Amerykanki pierwsze, Jamajki drugie i Polki trzecie - taka była kolejność na mecie. Ostatecznie Jamajki zostały zdyskwalifikowane. W niedzielę srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham dołożyła raciborzanka Justyna Święty-Ersetic wraz z koleżankami Patrycją Wyciszkiewicz, Aleksandrą Gaworską i Małgorzatą Hołub-Kowalik.

Sztafeta z Justyną Święty-Ersetic ze srebrnym medalem HMŚ
fot. www.facebook.com/JustynaSwietyFanPage
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polki nie dość, że wywalczyły srebrny medal, to ustanowiły nowy rekord Polski. Startująca zawsze na ostatniej zmianie Justyna Święty-Ersetic, czwarta zawodniczka tych HMŚ, została tym razem ustawiona na pierwszej zmianie. Decyzja trenera, który liczył na wywalczenie dobrej pozycji po pierwszych 400 metrach, okazała się znakomita.

Czołowa trójka wyklarowała się w połowie dystansu – prowadziły Amerykanki, przed Jamajkami i Polkami. Gaworska biegnąca na trzeciej zmianie oddała pałeczkę tuż za plecami rywalek, ale Hołub-Kowalik nie zdołała poprawić naszej pozycji. Zawodniczki Aleksandra Matusińskiego wynikiem 3:26.09 poprawiły rekord kraju.

Choć nasze lekkoatletki dobiegły jako trzecie, zdyskwalifikowano finiszujące na drugiej pozycji Jamajki. Polki otrzymają więc srebrne medale. Brąz dla Brytyjek.

Przed rokiem Polki wybiegały brąz w Londynie podczas letnich mistrzostw. Dwa lata wcześniej w Portland, sztafeta wywalczyła srebro.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka