Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Kolejny mecz "o wszystko" siatkarzy z Jastrzębia

09.03.2018 07:43 | 0 komentarzy | kozz

W sobotę kolejne spotkanie z gatunku „o wszystko”. Pomarańczowi jadą po punkty do Bydgoszczy.

Kolejny mecz "o wszystko" siatkarzy z Jastrzębia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecze rozgrywane co trzy dni to już standard, do którego nasz zespół zdążył się przyzwyczaić w tym sezonie. Nie inaczej jest w tym tygodniu.

Po zmaganiach ligowych w środę (wygrana 3:1 z Cerradem Czarnymi Radom), w sobotę przed drużyną dowodzoną przez trenera Ferdinando De Giorgiego kolejna ligowa potyczka. Tym razem Pomarańczowi udają się do Bydgoszczy na mecz z tamtejszą Łuczniczką.

Walczący o awans do rundy play off jastrzębski zespół nie może już sobie pozwolić na potknięcia. Każdy zdobyty punkt w najbliższych spotkaniach może być tym, który przesądzi o „być albo nie być” w strefie pozwalającej na grę o medale.

- Ja osobiście nie śledzę gorączkowo ligowej tabeli, nie analizuję na bieżąco wyników, ale oczywiście wiem, że aktualnie jesteśmy na szóstym miejscu, a Bydgoszcz walczy o utrzymanie w lidze. Zapowiada się więc ekscytujące starcie. My potrzebujemy punktów, żeby dostać się do play-off, natomiast oni chcą przetrwać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zatem będzie walka na całego. W zeszłym roku grało nam się w tej dużej bydgoskiej hali bardzo przyjemnie. Wierzę, że i tym razem sięgniemy po komplet punktów - mówi Salvador Hidalgo Oliva.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w ostatnim meczu ligowym poprowadził swój zespół do wygranej z Cerradem Czarnymi Radom, zdobywając 25 punktów w meczu. Zasłużenie został wybrany MVP tego spotkania.

- Cieszę się, że mogłem pomóc mojej drużynie. W środę czułem się na boisku bardzo dobrze. Szczęśliwie dla mnie dostawałem wiele piłek i mogłem je kończyć. Ale tak jak wspomniałem, to była nasza wspólna praca. Potrzebowaliśmy tych punktów, szczególnie, że graliśmy przed własną publicznością. I to rzeczywiście był nasz poziom gry. Udowodniliśmy, że jesteśmy drużyną na play offy, że zeszłoroczny sukces nie wziął się znikąd. Statuetki MVP nie są teraz najważniejsze. Liczą się przede wszystkim zdobywane punkty przez nasz zespół i awans do play off. Tam będzie już inna gra. Play-off to zupełnie inna „historia” - uważa Hidalgo Oliva.

Początek sobotniego spotkania w Hali Łuczniczka o godzinie 15:00.