Wtorek, 24 września 2019

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

20.03.2018 09:46 | 1 komentarz | kozz

W dawnych czasach drużyny rozgrywały mecze na poziomie ligi wojewódzkiej. Teraz poniżej IV ligi jest klasa okręgowa, A, B i C klasa. Ma się to zmienić od 2020 roku - informuje katowicki sport.

Będzie powrót do ligi wojewódzkiej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy ewentualna reforma rozgrywek to dobry pomysł?

Obecnie IV liga na Śląsku jest podzielona na dwie grupy. Cały kuriozum polega na tym, że mistrz jednej bądź drugiej grupy po rozegraniu 30 meczów musi grać jeszcze baraż o awans do III ligi. Wielokrotnie w środkowisku piłkarskim podkreślano, że jest to totalnym absurdem, aby świetny sezon przekreślać słabszym dwumeczem o awans. Jak donosi katowicki sport ma się to zmienić i w IV lidze będzie jedna grupa, a mistrz bez baraży awansuje do III ligi. Co więcej poza jedną czwartą ligą, a przed klasą okręgową mają być stworzone dwie grupy ligi wojewódzkiej.

Obecnie na Śląsku mamy dwie grupy IV ligi, następnie cztery grupy katowickiej klasy okręgowej i dalej A, B i C klasa. Od 2020 roku może być jedna grupa IV ligi, dwie grupy ligi wojewódzkiej (północna, południowa) i cztery grupy klasy okręgowej (nasze drużyny w grupie II - Zabrze, Racibórz i Rybnik).

Aktualnie w IV lidze lidze jest pięć naszych lokalnych drużyn: Decor Bełk, Odra Centrum Wodzisław Śląski, Dąb Gaszowice, Unia Racibórz i Piast Gliwice II.

Cały materiał czytaj tutaj.