Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Nowa umowa partnerska Unii Racibórz. Czy Woniakowski zagra w Chinach?

01.04.2018 09:07 | 3 komentarze | dud

Ostatnie dobre wyniki piłkarzy z Raciborza nie przeszły niezauważone. W najbliższym tygodniu działacze Unii mają podpisać nową umowę partnerską z klubem z Chin.

Nowa umowa partnerska Unii Racibórz. Czy Woniakowski zagra w Chinach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kluby z Azji, Australii czy Ameryki Północnej coraz częściej pukają do drzwi europejskiej piłki. Wielu znanych piłkarzy postanowiło kończyć swoje kariery m.in w Chinach. Decydują o tym przede wszystkim wysokie pieniądze ale także możliwość poznania nowej kultury.

Dowiedzieliśmy się, że od kilkunastu miesięcy pewien drugoligowy klub chiński obserwował polski rynek w celu podpisania nowych umów partnerskich. Chińczycy chcą zainwestować w kilka mniejszych klubów województwa śląskiego. Jednym z nich ma zostać Unia Racibórz. 

To wielka szansa dla Raciborza i całego regionu, mówią w kuluarach działacze. Redakcja naszego portalu dowiedziała się nieoficjalnie, że tym klubem ma być grające w II lidze chińskiej Quingdao Jonoon. Chińczykom podoba się, że w Raciborzu stawia się na młodych piłkarzy. Twierdzą, że spotkali tu świetnych ludzi, zobaczyli piękne miasto.

Nowa umowa partnerska to także szansa dla obecnych graczy z Raciborza. Jeden z czołowych działaczy klubu Goran Stevanović pilnie przygląda się Pawłowi Woniakowskiemu. Dla popularnego Woniaka to wielka szansa, a w potencjalnym wyjeździe pomogły mu ostatnie 4 strzelone bramki w dwóch meczach. 

[AKTUALIZACJA]

Paweł Woniakowski zostaje w Unii. Powyższy tekst był żartem związanym z Prima aprilis. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl