Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żeglarski puchar świata w Rybniku

Regaty Rybnik PMT Spring Cup zaliczane do klasyfikacji pucharu świata – w ramach cyklu Polish Match Tour – już w najbliższy weekend. 

Żeglarski puchar świata w Rybniku

14 i 15 kwietnia zostaną rozegrane regaty Rybnik PMT Spring Cup zaliczane do klasyfikacji pucharu świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec, Portugalii, Danii i Nowej Zelandii.
To już 3. edycja wiosennych regat na południu Polski, otwierających sezon meczowy. Tegoroczna edycja wzorem lat ubiegłych miała być w założeniu regatami krajowymi o randze grade4. Ale zainteresowanie impreza wśród załóg zagranicznych spowodowało, że organizatorzy postanowili zaprosić 4 załogi zagraniczne i podnieść rangę imprezy do grade3, czyli międzynarodowej.
– W Rybniku czeka nas interesująca walka między Polakami i mocnymi załogami z zagranicy. Patrząc na liste startową, już sam skład polskich załóg zapewnia że poziom będzie wysoki. Faworytami są Szymon Szymik, aktualny wicemistrz Polski i 34 sternik na Świecie, Szymon Jabłkowski, 46 w rankingu czy Piotr Harasimowicz, w tym roku niepokonany po 2 zwycięstwach w regatach we Włoszech. Z Portugalii w roli faworytów przyjeżdżają Afonso Leite, solidny sternik klasyfikowany na 56 miejscu oraz Austin Toby-Fraser z Nowej Zelandii, który w zeszłym roku na tym akwenie był wielką niespodzianka i walczył o zwycięstwo. Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour.
Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.
Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata. Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Zapory na Zalewie Rybnickim.
Organizatorem regat Rybnik Spring Cup jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest Hotel Stodoły przy ul. Cisowej. Otwarcie regat planowane jest w sobotę 14 kwietnia o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16.
Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz AVA, Harken, Bryt Sails i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Lista startowa Rybnik Spring Cup 2018:

Jens Hartwig, GER

Piotr Harasimowicz, POL

Wiktor Kobryń, POL

Szymon Szymik, POL

Szymon Jabłkowski, POL

Toby Austin-Fraser, NZL

Afonso Leite, POR

Paweł Ejsmont, POL

Emil Kjear, DEN

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].