Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bieg Wiosny 2018 czyli od przedszkolaka do seniora

Już 20 maja odbędzie się kolejna edycja Biegu Wiosny. W tym roku na starcie tradycyjnie już pojawią się uczniowie rybnickich szkół i nieco starsi miłośnicy biegania.

Bieg Wiosny 2018 czyli od przedszkolaka do seniora

Nowością będą za to I Mistrzostwa Rybnika Seniorów. – Cały czas chcemy urozmaicać naszą ofertą. Stąd taki pomysł. Widzimy, że coraz więcej osób po 60. roku życia regularnie biega. Mistrzostwa Rybnika Seniorów będą więc idealną okazją, aby sprawdzić swoją formę, ale także, a może przede wszystkim zintegrować się z innymi biegaczami – mówi Daria Kudio, kierownik działy organizacji imprez rybnickiego MOSiR-u. Dodaje także, że pomysłodawcą mistrzostw była Rybnicka Grupa Biegowa.

W tym roku biegi we wszystkich kategoriach odbędą się na nowej trasie. Start i meta biegu usytuowane będą na boiskach piłkarskich obok kąpieliska „Ruda”. Przebieg trasy (pętla ok 5 km): boiska piłkarskie, grobla, wzdłuż stawów, ul. Strzelecka.

Przypomnijmy, że Bieg Wiosny zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika (Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme, Bieg Barbórkowy) – szczegółowe informacje o tej klasyfikacji można znaleźć na stronie www.biegi.rybnik.pl.

Organizator ograniczył liczbę uczestników w biegu dzieci i młodzieży do 350 osób. Tyle samo biegaczy wystartuje na dystansie 5 km. – Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Z zapisami trzeba się jednak spieszyć. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się świetnie bawić – dodaje na zakończenie Daria Kudio.

Biegu Wiosny – trzy imprezy:

  • Bieg Dzieci i Młodzieży
  • Bieg na dystansie 5 km
  • I Mistrzostwa Rybnika Seniorów

Dodatkowo klasyfikacja: Rodzic i JA

Termin i miejsce:

  • 20 maja 2018 r. (niedziela), pierwszy start dzieci o godz. 10.00, start biegu na dystansie 5 km o godzinie 12:45
  • Biuro zawodów znajduje się przy ul. Gliwickiej 72 obok kąpieliska „RUDA” w lokalu „AquaStop”

Weryfikacja uczestników, wydawanie numerów startowych od godziny 8.30 (odbiór numeru startowego najpóźniej godzinę przed planowanym startem).

Zapisy:

  • Zgłoszenia przez formularz elektroniczny Personal Best: do 17 maja 2018 r., dzieci udział bezpłatny, po tym terminie możliwość rejestracji w biurze zawodów, tylko w wypadku wolnych miejsc, opłata startowa dla dzieci 10 zł, dla dorosłych 40 zł (do 17.05 - 30 zł)
  • Szkoła / przedszkole może zgłosić się tylko poprzez wysłanie e-maila na adres: imprezy@mosir.rybnik.pl, wzór zgłoszenia do pobrania na stronie www.mosir.rybnik.pl, do 17 maja 2018 r. (maksymalnie 12 uczniów)

Szczegółowy regulamin: www.mosir.rybnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zosiasamosia (188.0. * .21) 03.05.2018 19:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No nie ! czytając ten art. pomyślałam sobie ,a cóż mi szkodzi ,wystartuję w Mistrzostwach Rybnika w seniorach ,jakie było moje zdziwienie czytając regulamin i zawarta w nim suma startowego za 5 km bieg wokoło boisk treningowych ( 40 zł ) . Was już chyba w tym MOSiR dokładnie porąbało ,wolę sobie pobiegac po' Gzelu " z kol. i mieć pełną satysfakcję zaoszczędzonych pieniędzy . Powiem tak - tam gdzie maczają swoje brudne paluchy wszelkiej maści MoSiR -y trzeba omijać szerokim łukiem takie imprezy ( nie jest was wstyd pobierać pieniądze od emeryta ,powinniście się cieszyć z tego i to propagować że starsi ludzie są jeszcze aktywni sportowo ,a nie zdzierać z nich kasę ! )