Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Dawid Konarski nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

08.05.2018 12:41 | 0 komentarzy | kozz

Nowym zawodnikiem jastrzębskiego klubu został Dawid Konarski. Kontrakt obowiązuje na przyszły sezon z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Dawid Konarski nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fanom siatkówki nie trzeba przybliżać sylwetki nowego gracza JW. Dawid to podstawowy atakujący reprezentacji Polski z minionego sezonu, w której wystąpił blisko 100 razy. Jest mistrzem świata z 2014 roku i brązowym medalistą Pucharu Świata. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.

Nie mniejsze sukcesy osiągnął wraz z Asseco Resovią Rzeszów, z którą także sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w Polsce, a ponadto wywalczył srebro Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego w Berlinie w 2015 roku. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień indywidulanych, z których najważniejsze to: MVP mistrzostw Polski 2015, MVP i najlepszy atakujący Pucharu Polski 2017 oraz MVP Superpucharu Polski 2013.

W zeszłym sezonie zdecydował się po raz pierwszy w swej karierze wyjechać do klubu zagranicznego. Wybrał turecki Ziraat Bankasi Ankara, w którym występował wspólnie z innym reprezentantem kraju Bartoszem Kurkiem. Jego turecka drużyna zakończyła sezon na piątym miejscu, a także wystąpiła w finale europejskiego Pucharu CEV.

Teraz zawodnik wraca pod skrzydła trenera Ferdinando De Giorgiego, z którym dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium PlusLigi. Włoski szkoleniowiec jest niezmiernie rad z decyzji o przyjściu do Jastrzębskiego Węgla, podjętej przez swego byłego podopiecznego. – Dawid to bardzo dobry zawodnik, profesjonalista, pozytywnie nastawiony do pracy zespołowej. Jest zawodnikiem z dobrą techniką. Naszej nowej drużynie potrzebne jest doświadczenie, które Dawid posiada i jakość w grze, którą prezentuje – mówi „Fefe” De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Zadowolony z pozyskania Konarskiego jest również prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. – Potrzebowaliśmy wzmocnienia na pozycji atakującego i wydaje się, że jest to ruch najlepszy z możliwych, jaki byliśmy w stanie poczynić w tym zakresie. Pozyskaliśmy mistrza kraju, mistrza świata, reprezentanta Polski. Miejmy nadzieję, że zawodnik dobrze wkomponuje się w zespół, zagra u nas na swoim poziomie i będzie tym przysłowiowym „killerem” w ataku – dodaje szef zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Co skłoniło Dawida do przyjścia do Jastrzębskiego Węgla?

- Myślę, że nie ma co ukrywać, iż otrzymałem z Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrą ofertę. Klub nawiązał ze mną pierwszy kontakt już w styczniu. Wówczas nie przypuszczałem, że ten transfer dojdzie do skutku. Cieszę się, że tak się stało i chcę podziękować za to prezesowi klubu oraz strategicznemu sponsorowi klubu. Przedstawiony został mi plan, w którym w ciągu dwóch lat ma powstać bardzo silna drużyna, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu jest trener, którego znam i on również po części miał wpływ na moją decyzję. Te wszystkie wymienione elementy złożyły się na to, że po roku gry za granicą, wracam do Polski, by grać w Jastrzębskim Węglu – tłumaczy nowy atakujący JW.

Dawid Konarski

  • Ur. 31.08.1989r. w Świeciu
  • Wzrost: 198 cm
  • Waga: 98 cm
  • Zasięg w ataku: 355 cm
  • Zasięg w bloku: 335 cm
  • Kluby: Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ziraat Bankasi Ankara

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel