Poniedziałek, 24 września 2018

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Prezydent Kieca chce rozmawiać o jednej Odrze

08.05.2018 15:42 | 14 komentarzy | art

W połowie marca Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. informował o zawarciu porozumienia zmierzającego do zmiany patologicznej sytuacji, jaką jest działalność w mieście dwóch klubów z członem Odra w nazwie. Porozumienie zakłada powstanie jednej Odry Wodzisław od sezonu 2018/2019, w miejsce APN Odry Wodzisław i MKP Odry Centrum Wodzisław. Tymczasem jeden z podmiotów porozumienia, klub APN Odra Wodzisław Śl. informuje, że jest ono pod znakiem zapytania.

Prezydent Kieca chce rozmawiać o jednej Odrze
W listopadzie 2013 r. podpisano nawet pisemne porozumienie o powstaniu jednej Odry Wodzisław, sygnowane przez ówczesnych prezesów obu klubów Romana Zielińskiego i Grzegorza Gostyńskiego. Czy teraz sytuacja się powtórzy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Od spotkania na którym zawarto słowne porozumienie dotyczące budowy jednej silnej Odry Wodzisław od sezonu 2018/2019 minęło już ponad półtorej miesiąca. Z przykrością informujemy, że w ciągu tych dni nie miało miejsca żadne kolejne spotkanie pomiędzy zarządami obu klubów, a ponad to nasze próby spotkania się z Prezydentem okazały się bezskuteczne. Mając na uwadze przede wszystkim dobro Odry i trwające obecnie rozgrywki informujemy, że niewiadomą dla nas jest dalsza realizacja zawartego porozumienia" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej APN Odry Wodzisław. 

O dalsze losy porozumienia zapytraliśmy w UM w Wodzisławiu. - Rzeczywiście przedstawiciele klubu kontaktowali się z urzędem w zeszłym tygodniu, ale pan prezydent był na urlopie, więc nie mógł się spotać z przedstawicielami klubu. Pan prezydent wysłał już do obu klubów propozycję wspólnego spotkania - mówi Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu. Jak dodaje, prezydent zaproponował by takie spotkanie odbyło się pod koniec maja. Rzecznik zaznacza, że miasto nie odpowiada za to, jakie działania w kwestii porozumienia podejmują (lub nie) kluby.

Przypomnijmy, że o połączeniu APN Odry Wodzisław i MKP Odry Centrum Wodzisław mówiło się już pod koniec 2013 r. Wtedy też zawarto porozumienie, które miało zostać sfinalizowane w czerwcu 2014 r. Ostatecznie do tego nie doszło. APN oskarżał MKP, że przejęło dotację miejską należną APN-owi i że dąży do faktycznej likwidacji tego klubu. MKP odpowiadało, że APN nie spełnił warunków umożliwiających połączenie. Wydaje się, że losy obecnego porozumienia, niestety idą w tym samym kierunku co losy porozumienia sprzed 4,5 roku.