Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Sukces Odry Centrum we Włoszech [ZDJĘCIA]

17.05.2018 11:49 | 16 komentarzy | kozz

Kolejny wielki sukces odnieśli młodzi piłkarze roczników 2003 oraz 2005 we włoskiej miejscowości Roseto degli Abruzzi nad Adriatykiem.

Sukces Odry Centrum we Włoszech [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas 22. Turnieju Abruzzo Cup 2018, rywalizowało 138 drużyn w kilku kategoriach wiekowych. Wodzisławskie zespoły wystartowały w kategorii Giovanissimi oraz Esordenti, czyli trampkarz starszy i młodszy. Trzeci rok z rzędu wodzisławska młodzież pokazuje się z jak najlepszej piłkarskiej strony. Dramatyczny finał (rocznik 2003), w którym wykonywano 12 serii rzutów karnych świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach zarówno wodzisławskich jak i włoskich młodych piłkarzy. Emocje sięgnęły zenitu, gdy do karnych podeszli bramkarze. Igor Maksymiec wzorem Włodzimierza Lubańskiego w pamiętnym, historycznym meczu Górnika Zabrze z A.S. Roma pokonał swojego kolegę. Ten zrewanżował się mu podobnie. Ale tym razem pomylił się zawodnik rezerwowy z Italii. Zwycięstwo, szał i ogromna radość, bo metrowy puchar pojechał do Wodzisławia Śląskiego.

Rocznik 2005, który grał dwoma drużynami zajął drugie i piąte miejsce. Gdyby wodzisławscy piłkarze lepiej wykonywali rzuty karne, to oni wystąpiliby w wielkim finale. - Cieszmy się z tego co osiągnęliśmy. Wspaniale promowaliśmy miasto Wodzisław Śląski, cały powiat wodzisławski oraz nasz kraj. Wszystkim zawodnikom, trenerom należą się wielkie słowa uznania i szacunku - mówią działacze Odry Centrum.

Prócz sukcesów sportowych młodzież przez 9 godzin zwiedzała zakątki wiecznego miasta Rzym, który na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Przepiękna pogoda, wspaniała atmosfera towarzyszyła wszystkim od samego początku aż do powrotu na Stadion Miejski w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku wodzisławskich młodych piłkarzy wspierała prawie 15-osobowa grupa rodziców. Sympatyczni przyjaciele z Roseto degli Abruzzi już zaprosili Odrę Centrum na kolejny 23. Turniej w 2019 roku. Trenerami drużyn w rocznikach 2003 i 2005 są Tomasz Zieliński i Mateusz Cywka.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Maksymiec nie puszzczając ani jednej bramki oraz broniąc 2 rzuty karne w finale.

Odra Centrum