Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Zostań pacemakerem IV RAFAKO Półmaraton Racibórz

24.05.2018 18:31 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę, 26 sierpnia odbędzie się IV edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zapisy na bieg trwają. Aby ułatwić im pokonanie wymaganego dystansu organizatorzy zapraszają pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na wyznaczone czasy. Zgłoszenia należy kierować na adres – osir.raciborz@wp.pl.

Zostań pacemakerem IV RAFAKO Półmaraton Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracając pamięcią do poprzednich edycji, raciborski półmaraton zapisał się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest ponad 300 osób. Wśród startujących są zawodowi rywale, jak również amatorzy, którzy po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami IV RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: osir.raciborz@wp.pl.

Kim jest pacemaker inaczej zwany zającem? To biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy.

Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.4biegiraciborz.pl.

- Czekamy na zgłoszenia! Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media