Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rajd Śląska z metą w Żorach. Będą utrudnienia

29 i 30 czerwca na ulicach śląskich miast odbywać się będzie Rajd Śląska. W związku z tym kierowcy muszą nastawić się na zamknięcie niektórych ulic.

Rajd Śląska z metą w Żorach. Będą utrudnienia
Fot. Maciej Niewiadowicz

Organizatorzy liczą, że w tym roku frekwencja Rajdu Śląska będzie jeszcze lepsza niż w poprzedniej edycji, w której wzięło udział ponad 100 załóg. Można spodziewać się, że obsada będzie najlepsza spośród wszystkich rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Baza rajdu będzie ulokowana na Stadionie Śląskim i to właśnie na tym obiekcie odbędzie się ceremonia startu. Kierowcy będą mieli do pokonania 113,5 kilometra w dziewięciu odcinkach specjalnych. W piątek 29 czerwca odbędą się dwa odcinki - prolog w Mikołowie i widowiskowy oes przy oświetlonym Stadionie Śląskim. W sobotę rajd zakończy się na rynku w Żorach.

W związku z rajem, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach - ulice, na których odbywać się będą zawody, zostaną zamknięte zanim na trasie pojawiać się będą pierwsi kierowcy.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska to cykl rajdów okręgowych, organizowanych przez automobilkluby zrzeszone w Polskim Związku Motorowym (ZO Katowice). Rundy zaliczane do RSMŚl to jednodniowe rajdy, o łącznej długości odcinków specjalnych od 25 do 50 kilometrów. Mogą brać w nich udział kierowcy posiadający licencję RN (licencja rajdowa I stopnia), oraz piloci posiadający licencję R, RN, lub R-codriver. Kierowcy z licencją R (licencja rajdowa II stopnia) mogą startować tylko w klasie Gość. Do zawodów dopuszczone są samochody posiadające aktualną lub wygasłą licencję FIA/PZM oraz samochody klasy Open. Wszystkie pojazdy muszą posiadać wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulaminem mistrzostw.

W sezonie 2018 kalendarz mistrzostw tworzy sześć rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

- Rajd Baborowa – 13-14 Kwietnia, Baborów;

- Rajd Ziemi Bocheńskiej – 1-2 czerwca, Bochnia;

- Rajd Śląska – 29-30 czerwca, Chorzów;

- Rajd Wisły – 14-15 września, Wisła;

- Rajd Grodzki – 6-7 października, Biecz/Jasło;

- Rajd Barbórka Cieszyńska – 16-17 listopada, Cieszyn.

Rajd Śląska 2018 - harmonogram

Piątek 29 czerwca

Start (Stadion Śląski, Chorzów) - 19:00

OS1 Mikołów - 21:00

OS2 Stadion Śląski - 22:00

Sobota, 30 czerwca

Serwis (Stadion Śląski) - 7:00

OS3 Suszec - 8:25 (zamknięcie drogi: 6:45)

OS4 Bzie - 9:25 (zamknięcie drogi: 7:45)

OS5 Chybie - 10:25 (zamknięcie drogi: 8:45)

OS6 Suszec - 11:25

Serwis (Stadion Śląski) - 13:00

OS7 Bzie - 15:00

OS5 Chybie - 16:00

OS6 Suszec - 17:46

Meta (Żory, Rynek) - 19:10

Trasa

Piątek 29 czerwca

Sobota 30 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].