środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Już w sobotę Górki Cup o Puchar Wójta Gminy Nędza

22.06.2018 14:01 | 1 komentarz | dud

380 piłkarzy w 34 drużynach na sześciu boiskach trawiastych i boisku mobilnym będzie w sobotę 23 czerwca walczyć o Puchar Wójta Gminy Nędza.

Już w sobotę Górki Cup o Puchar Wójta Gminy Nędza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku w turnieju wezmą udział zawodnicy z roczników: 2004, 2007, 2010 i 2011 m.in z Rybnika, Lubomii, Czernicy, Szczerbic, Rydułtów, Kuźni Raciborskiej, Grzegorzowic, Gaszowic. Oczywiście nie zabraknie drużyn z terenu gminy.

To wydarzenie sportowe, które przez uczestników jest bardzo chwalone. - Życzyłbym sobie, by każdy turniej był tak dobrze zorganizowany - mówił w ubiegłym roku trener jednego z przyjezdnych zespołów.

Pomysł organizacji imprezy zrodził się kilka lat temu. - Podobny turniej miałem okazję zobaczyć kiedyś zagranicą. Postanowiłem takie wydarzenie zorganizować w naszej gminie - opowiada prezes góreckiego LKS-u Arkadiusz Gronert.

Wydarzenie wpisało się już na dobre w kalendarz sportowych imprez. - Po ubiegłorocznej imprezie otrzymaliśmy wiele podziękowań od klubów, które zapowiadały swoje uczestnictwo w tym roku. Cieszymy się. Z roku na rok staramy się, żeby organizacja była jeszcze lepsza - mówi prezes.

Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl