środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

GTK Gliwice buduje zespół na nowy sezon

10.07.2018 17:01 | 0 komentarzy | adi

Poznajemy coraz więcej nazwisk zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie występować będą w GTK Gliwice. Klub poinformował, że przedłużył kontrakt z Markiem Piechowiczem.

GTK Gliwice buduje zespół na nowy sezon
Fot. gtk.gliwice.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30-letni skrzydłowy podpisał roczną umowę z GTK. W Gliwicach dalej grać będzie także rzucający obrońca Kacper Radwański, dla którego będzie to czwarty sezon w śląskim zespole. Ponadto klub pozyskał już kilku zawodników - w tym zagranicznych.

Umowę z klubem podpisał Dawid Słupiński, który w poprzednim sezonie reprezentował I-ligowy GKS Tychy. Mierzący 206 cm wzrostu koszykarz może występować na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego. Jego statystyki z poprzednich rozgrywek to: 13.7 punktu, 5.9 zbiórki, 1.1 asysty, 1.2 przechwytu i 0.4 bloku na mecz.

Zawodnikiem GTK został też Piotr Robak. Rzucający obrońca ostatnie dwa sezony spędził w Legii Warszawa i w barwach tego klubu spędzał na parkiecie średnio 21 minut, w których notował średnio 6.2 punktu, 2.0 zbiórki, 0.9 asysty i 0.5 przechwytu.

W Gliwicach grać będzie reprezentant Estonii Tanel Kurbas. 30-letni zawodnik w ostatnich rozgrywkach grał w BK Levicki Patrioti, z którym zdobył tytuł mistrza Słowacji i średnio zdobywał: 10.6 punktu, 2.6 zbiórki, 2.2 asysty i 0.9 przechwytu na mecz w ciągu 25 minut gry.

GTK zakontraktował pierwszego zawodnika ze Stanów Zjednoczonych. 22-letni Riley LaChance ukończył jedną z najbardziej prestiżowych uczelni Uniwersytet Vanderbilt. Rozgrywający lub rzucający obrońca w ostatnim roku średnio notował: 14.1 punktu, 3.2 zbiórki, 3.2 asysty i 0.5 przechwytu w ciągu 32 minut gry.