Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Roman Zieliński dalej prezesem Odry, Zenon Rek wraca do Unii Turza

12.07.2018 15:15 | 25 komentarzy | kozz

Zapowiadało się nieźle, póki co pomysł został odłożony na przynajmniej koniec roku 2018.

Roman Zieliński dalej prezesem Odry, Zenon Rek wraca do Unii Turza
Do połączenia ma dojść w czasie późniejszym. Z lewej Roman Zieliński, z prawej Zenon Rek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z końcem sezonu 2017/18 poinformowano, że Zarządy Klubów Unia Turza Śląska oraz MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski począwszy od sezonu 2018/2019 nawiązują stałą i ścisłą współpracę w zakresie sportowym, organizacyjnym i finansowym. Nowym prezesem Odry Centrum miał zostać dotychczasowy szef Unii Turza Śląska Zenon Rek. Miał on zastąpić Romana Zielińskiego.

Jak się dowiedzieliśmy zmian póki co nie będzie. Prezesem Odry Centrum dalej będzie Roman Zieliński, a Unii Turza - Zenon Rek. - Decyzja spowodowana jest względami organizacyjnymi. Potrzeba czasu, żeby dokonać poważnych zmian. Musielibyśmy m.in. zmieniać statut. Wcześniejsza informacja była dosyć spontanicznie ogłoszona. Przeanalizowaliśmy głębiej i stwierdziliśmy po obu stronach, że do tematu na poważnie przysiądziemy w grudniu - tłumaczy prezes Odry Centrum Roman Zieliński.

- Rozstaliśmy się tymczasowo przy kawie. Pan Zenek będzie chodził na mecze do nas, a my do Turzy i będziemy nadal myśleć przyszłościowo nad współpracą - dodał Zieliński.

Do kadry Odry Centrum, która ma za sobą bardzo udany sezon w IV lidze wrócił Maciej Kocztorz, natomiast odszedł Mateusz Sitnik, który wyjechał za granicę. - Celem Odry Centrum na przyszły sezon jest spokojne utrzymanie w IV lidze i wprowadzenie kilku młodych chłopaków do składu seniorskiego - powiedział prezes Zieliński. Najbliższy sparing Odra Centrum rozegra z Silesią Lubomia (sobota, godz. 9.00).