Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

ROW 1964 Rybnik otwiera II-ligowy sezon

19.07.2018 18:04 | 0 komentarzy | adi

W piątek o godzinie 18:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie sezonu 2018/2019 II ligi. Jako pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy ROW-u 1964 Rybnik i Stali Stalowa Wola.

ROW 1964 Rybnik otwiera II-ligowy sezon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ROW 1964 Rybnik poprzedni sezon zakończył na 12. miejscu, będąc znacznie bliżej pozycji spadkowej niż tej dającej awans. W nowych rozgrywkach ma się to zmienić - celem jest pierwsza szóstka i wysoka pozycja w programie Pro Junior System. Oznacza to, że przy Gliwickiej zamierzają stawiać na młodzież, której w kadrze nie brakuje.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu ROW zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola, czyli zespołem, który poprzednie rozgrywki zakończył na 11. miejscu. Drużynę prowadzoną przez trenera Krzysztofa Łętochę wzmocnił m.in. Kacper Czajkowski, który wiosnę spędził w GKS-ie 1962 Jastrzębie. Warto nadmienić, że przed spotkaniem dojdzie do miłej uroczystości - klub oficjalnie pożegna Mariusza Muszalika, który po sześciu latach odszedł z drużyny. Nie była to jedyna zmiana w kadrze śląskiej ekipy.

Latem doszło do istotnych zmian w kadrze, ale o rewolucji nie ma co mówić. Pożegnano się z trenerem Markiem Koniarkiem, którego zastąpił Dariusz Siekliński, trenujący wcześniej Proszowiankę Proszowice, Hutnik Kraków, Limanovię Limanowa, Okocimski KS Brzesko, Podhale Nowy Targ i ostatnio Michałowniankę Michałowice. Razem z nim zespół prowadzić będzie Roland Buchała.

Z zespołu odeszli Dawid Gojny, Sebastian Musiolik, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek i Mariusz Zganiacz. W ich miejsce sprowadzono obrońcę Michała Bojdysa (z Rekordu Bielsko-Biała), pomocników Mateusza Bukowca (Stal Stalowa Wola), Mateusza Mazurka (Polonia Łaziska Górne) i Dominika Zawdzkiego (wypożyczenie, Puszcza Niepołomice) oraz napastnika Piotra Okuniewicza (Gryf Wejherowo). Czy transfery okażą się trafione? Zaczniemy przekonywać się już od jutra.

Zawodnicy ROW-u do nowych rozgrywek przygotowywali się w Rybniku. Na początku lipca przebywali na zgrupowaniu w Kamieniu, gdzie rozegrali dwa sparingi - z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:0) i Ruchem Zdzieszowice (2:2). Wcześniej zmierzyli się z Rozwojem Katowice (2:0).

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 20 lipca, 18:00