Mistrz Polski wygrał z Piastem [ZDJĘCIA]

W Gliwicach na stadionie przy Okrzei lider ekstraklasy Piast Gliwice podejmował Mistrza Polski - Legię Warszawa.

W pierwszej połowie było mało jakości piłkarskiej. Dłuższymi momentami były przestoje i mecz nie był atrakcyjny. Gdy wydawało się, że gospodarze mają przewagę i strzelą bramkę, zrobiła to Legia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki trafił Artur Jędrzejczyk. Pod koniec pierwszej połowy sędzia po konsultacji z VAR-em usunął z boiska Marcina Pietrowskiego, który przed polem karnym sfaulował Dominika Nagy'ego. Po niewykorzystanym rzucie wolnym arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Druga część meczu zaczęła się od dużo lepszej gry Piasta i słabszej w wykonaniu Mistrza Polski - Legii Warszawa. Efektem był gol Michala Papadopoulosa, który zmienił kierunek lotu piłki uderzonej z dystansu. Piast wyrównał mimo, że grał w "10". Lider z Gliwic prezentował się bardzo dobrze, a z trybun można było usłyszeć gromkie "Luksemburg". To uszczypliwość ze strony miejscowych kibiców na porażkę Legii z Mistrzem Luksemburga w Lidze Europy. Piast stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Bramkarz Legii Arkadiusz Malarz musiał interweniować m.in. po strzale z niemal połowy boiska przenosząc piłkę nad poprzeczką. Dobrą postawę prezentował bramkarz Jakub Szmatuła. Na 5 minut przed końcem do głosu doszła Legia, która strzeliła na 2:1. Autorem bramki był Jose Kante. Piast do końca walczył o korzystny wynik i nadział się na kontrę. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii 3:1, a autorem ostatniej bramki był Dominik Nagy.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Michal Papadopulos 56. - Artur Jędrzejczyk 22., José Kanté 86., Dominik Nagy 90.+5.

Piast: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Mateusz Mak (81. Tom Hateley), Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek, Joel Valencia, Jorge Félix (46. Martin Konczkowski) - Michal Papadopulos (72. Piotr Parzyszek).

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Iñaki Astiz, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia - Dominik Nagy, Krzysztof Mączyński (58. Cafú), Mateusz Żyro (68. José Kanté), Domagoj Antolić, Michał Kucharczyk - Miroslav Radović (57 Carlitos).

Żółte kartki: Valencia, Dziczek - Kanté

Czerwona kartka: Marcin Pietrowski (45. minuta, Piast, za faul taktyczny).

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)