Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Rolkarze znów opanują ulice Żor

13.08.2018 12:53 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 18 sierpnia po raz czwarty w historii rolkarze opanują ulice Żor. Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Green" oraz Miasto Żory serdecznie zapraszają na kolejną edycję imprezy, która co roku odbywa się na terenie skateparku i terenów rekreacyjnych przy parku Cegielnia w Żorach.

Rolkarze znów opanują ulice Żor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem przewodnim imprezy będą barwy biało-czerwone. Zachęcamy wszystkich do przebrania się i przejechania imprezy w kolorach naszej flagi.

Od godziny 18:00 zapraszamy na pokazy i warsztaty z jazdy ekstremalnej i slalomu na rolkach. Prowadzone będą przez wielokrotnego Mistrza Polski Tomka Przybylika oraz Karola Byrskiego z teamu Hedonskate. Jazdy slalomowej i podstaw uczyć będzie zawodnik kadry Polski Tomek Wieczorek ze Stowarzyszenia Rolki Rybnik i Kamil Motyka ze szkoły rolkowej Inline Academy. W trakcie imprezy dostępna będzie wypożyczalnia rolek Powerslide, za darmo od naszego partnera Bladeville.

O godzinie 20:00 rozpocznie się przejazd nightskating według nowej dłuższej trasy- start na terenie parkingu przy parku Cegielnia przy ulicy Kwiatowej, następnie przejazd prowadzić będzie przez ulice Miłą, Folwarecką, Pałki, Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, Huloki, Kościuszki, Osińską, aleje Zjednoczonej Europy, Okrężną, Wodzisławską, Folwarecką.

Zakończenie imprezy na trasie rolkowej będzie miało miejsce w parku Cegielnia. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

Wszystkim uczestnikom zalecamy kask oraz komplet ochraniaczy. Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green”


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl