środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Daria Kasperska w SWD Wodzisław Śląski

22.08.2018 09:47 | 2 komentarze | kozz

Była piłkarka pięciokrotnego mistrza Polski - RTP Unia Racibórz, Daria Kasperska, legenda polskiej piłki kobiecej, 39-krotna reprezentantka Polski, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek grających w polskiej lidze, w rundzie jesiennej nowego sezonu piłkarskiego grać będzie w barwach wodzisławskiego klubu. Pierwszy mecz rozegra już w najbliższą sobotę, z Mitechem II Żywiec (godz. 11:00, stadion przy ulicy Bogumińskiej).

Daria Kasperska w SWD Wodzisław Śląski
Daria Kasperska (z lewej) w towarzystwie Eweliny Kamczyk podczas pobytu na Lidze Mistrzyń w Izmirze (2013 rok)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

34-letnia Daria Kasperska w latach 2000-2004 grała w Czarnych Sosnowiec, z którymi zdobyła Mistrzostwo Polski U19 po złotym golu jej autorstwa. W 2005 zasiliła szeregi Gola Częstochowa. Największe sukcesy odnosiła grając w Unii Racibórz w latach 2006-2010, gdzie zdobywała Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Była też wicemistrzynią i mistrzynią Halowych Mistrzostw Polski. W latach 2010-2013 grała w Pogoni Women Szczecin, później przed upadkiem raciborskiej Unii wróciła do klubu, a od 2016 roku występowała w barwach pierwszoligowego Rolnika Głogówek.

W reprezentacji Polski zadebiutowała 27 marca 2004 roku, grała w eliminacjach Mistrzostw Świata 2005 oraz w eliminacjach Mistrzostw Europy 2009. Dwukrotnie uczestniczyła w Lidze Mistrzyń UEFA. Była też uczestniczką Uniwersjady w Bangkoku. Ma za sobą występy w lidze włoskiej.

Daria Kasperska jest absolwentką katowickiej AWF, jest trenerką UEFA B, aktualnie prowadzi szkolenie w grupach dziecięcych w klubie Przyszłość Rogów. Nowa zawodniczka SWD Wodzisław jest też szczęśliwą mamą dwójki - jak podkreśla - fantastycznych chłopców, prawie 3-letniego Alexa i prawie rocznego Maxia.

Warto dodać, że obecność Darii Kasperskiej w wodzisławskim klubie jest wynikiem niedawnego porozumienia o współpracy dwóch klubów: SWD Wodzisław Śląski i Rolnik Głogówek (Biedrzychowice).

SWD Wodzisław Śląski