Gwiazdy z Borucina w końcówce wygrały z Gwiazdą ze Skrzyszowa [ZDJĘCIA]

Kto będzie lepszy? Gwiazdy z Borucina czy Gwiazda ze Skrzyszowa, powiedział przed meczem spiker.

Gospodarze Naprzód Borucin, którzy przed tym meczem mieli 8 punktów w grupie 3 katowickiej klasy okręgowej podejmowali Gwiazdę Skrzyszów (10 pkt). Pierwsza połowa była toczona w dosyć wolnym tempie. Naprzód miał swoje okazje, ale to piłkarze Gwiazdy jako pierwsi trafili do bramki. Mateusz Woźnica w 22. minucie meczu pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta. Piłka prześlizgnęła się pod nogami golkipera i wpadła do bramki. Przed przerwą kolejne szanse miały obie jedenastki, ale brakowało na tyle klarownych okazji, by mogły zakończyć się golem.

Po przerwie gospodarze ruszyli do zmasowanych ataków, ale efektu bramkowego długo nie było. Sytuacje marnowali Marcin Pawlisz, Sebastian Kapinos i Radosław Szpak. Kibice z niedowierzaniem kręcili głowami i dziwili się jak piłka nie wpadała do bramki. Grą Borucina świetnie dowodził dziś Artur Potaczek. I to on dał w końcu wyrównanie gospodarzom. W 68. minucie precyzyjnie przy słupku przymierzył z rzutu wolnego. Bramkarz gości był nieco zaskoczony, że piłka zmieściła się w bramce. Gwiazda ze Skrzyszowa miała dwie mniej groźne okazje do strzelenia bramki, ale na boisku wciąż był remis. Naprzód w końcówce jeszcze raz przycisnął rywala. W 88. minucie dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Sebastian Kapinos. Wielka radość w Borucinie była jeszcze większa. W doliczonym czasie gry w polu karnym sfaulowany był Artur Dudacy, a z jedenastki trafił ponownie Kapinos podwyższając na 3:1. Arbiter sekundę później odgwizdał koniec meczu. Naprzód Borucin ma teraz 11 pkt i przeskoczył Gwiazdę w tabeli.

Naprzód Borucin - Gwiazda Skrzyszów 3:1 (0:1)

Potaczek 68., Kapinos 88., 90.+4-k. - Woźnica 22.

Żółte kartki: Radosław Szpak, Artur Potaczek, Paweł Biedroń (wszyscy Borucin) - Wojciech Szuła, Tomasz Tomiczek, Mateusz Woźnica (wszyscy Skrzyszów)

Sędziowali: Leszek Lewandowski, Mateusz Goriwoda, Artur Grzesiuk (KS Zabrze)

KS Naprzód Borucin: Przemysław Cieśla - Damian Krueger, Jacek Trzeciak, Bartosz Stawarski, Artur Potaczek, Sebastian Kapinos, Patryk Podstawka, Radosław Szpak, Adam Jachim, Paweł Biedroń, Marcin Pawlisz (60. Artur Dudacy). Trener: Jerzy Halfar.

LKS Gwiazda Skrzyszów: Szymon Wątroba - Karol Szuła, Bartosz Hudek, Tomasz Tomiczek, Michał Szczerbiak, Bartosz Lubszczyk, Wojciech Szuła (83. Mateusz Łozowski), Kamil Baranek (67. Rafał Mitko), Wojciech Oślizło (71. Jakub Sikora), Mateusz Woźnica, Grzegorz Porwoł. Trener: Bartosz Hudek.