Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wzmocnione rezerwy Porawia wypunktowały FC Pilszcz

W rozegranym awansem meczu 5. kolejki opolskiej A klasy Porawie II Większyce wygrało z FC Pilszczem 4:2. 

Wzmocnione rezerwy Porawia wypunktowały FC Pilszcz

Jeśli spotkanie zostałoby rozegrane podczas weekendu faworyta można było upatrywać w ekipie z Pilszcza, jednak termin środowy dał możliwość wystawienia Większycom kilku czwartoligowców. FC Pilszcz przystąpił do meczu osłabiony brakiem kilku kluczowych zawodników, ponadto sprawy losowe sprawiły że dwóch zawodników musiało wcześniej opuścić boisko.

Porawie lepiej weszło w spotkanie i od początkowych minut było widać ich przewagę na boisku. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym była nieuznana bramka dla Większyc po zamieszaniu w polu karnym. Kilka minut później Porawie prowadziło 1:0 po świetnie uderzonym rzucie wolnym. Goście dalej prowadzili grę i po kilkunastu minutach podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Pilszcz przed przerwą zdołał odpowiedzieć golem Chałupińskiego. 

Druga połowa rozpoczęła się od przejęcia kontroli przez gospodarzy i wydawało się, że są bliżej doprowadzenia do wyrównania. Jednak to Porawie wykorzystało błąd w obronie Pilszcza, zawodnik minął bramkarza i strzelił na pustą bramkę. Kolejny gol dla Większyc padł z rzutu karnego. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką, strzelcem został Czerny.

Rezerwy Porawia dogoniły punktowo FC Pilszcz i obie ekipy mają sześć oczek na koncie. 

FC Pilszcz - Porawie II Większyce 2:4 (1:2)

Bramki:

Chałupiński, Czerny - Samborski x3, Gorzkowski


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].