Derby gminy Kuźnia Raciborska powróciły z czterema golami [ZDJĘCIA]

W X kolejce raciborskiej A klasy zmierzyły się w derbach gminy - Stal Kuźnia Raciborska i Buk Rudy. Padły cztery bramki, w tym jedna dużej urody.

Mateusz Procek (Buk Rudy) po zdobytym golu

Derby gminy Kuźnia Raciborska wróciły po trzech latach przerwy. Dwa sezony temu Buk grał w okręgówce, a Stal w A klasie, sezon temu Buk w A klasie, a Stal w B klasie. Teraz obie drużyny ponownie zmierzyły się w gminnych derbach w rozgrywkach raciborskiej A klasy. Buk i Stal plasują się w czołówce tabeli, ale to rudzka ekipa jest nieco wyżej. W pierwszym kwadransie delikatną przewagę mieli przyjezdni. Efektem była bramka w 18. minucie spotkania Mateusza Procka, który wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza gospodarzy. Stal szybko odpowiedziała. W 23. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Damian Hareńczuk, a piłkę głową do bramki skierował Michał Tumula. Po wymianie ciosów mecz zrobił się ciekawszy. Obie drużyny stwarzały kolejne sytuacje, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:1. Na początku drugiej połowy aktywniejsi byli goście, którzy oddali dwa silne strzały z dystansu, jednak dobrze poradził sobie z nimi bramkarz Stali. W 64. minucie Damian Słupina został sfaulowany przed polem karnym. Zawodnik sam podszedł do rzutu wolnego i fantastycznym strzałem pokonał bramkarza Buku trafiając w samo okienko. Golkiper przyjezdnych ani nie drgnął. Stal Kuźnia prowadziła 2:1. Emocje narastały. Goście domagali się u sędziego usunięcia z boiska Damiana Kiliana, który według nich dwukrotnie zachował się niesportowo. Arbiter ukarał zawodnika gospodarzy żółtą kartką. W 78. minucie gapiostwo piłkarzy z Kuźni Raciborskiej wykorzystał Mariusz Wanglorz, który wbiegł z piłką w pole karne i posłał ją przy dłuższym słupku doprowadzając do remisu 2:2. W 83. minucie doskonałą sytuację miał Tomasz Bok, który trafił w poprzeczkę. Minutę później gospodarze stracili Adama Szczypkę, gdy ten zbyt agresywnie zaatakował bramkarza z Rud. Była to dla niego druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona. W doliczonym czasie ponownie Bok miał okazję do zdobycia zwycięskiego gola, ale piłka przeszła obok słupka. Derby gminy Kuźnia Raciborska zakończyły się remisem 2:2.

KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS Buk Rudy 2:2 (1:1)

Mateusz Procek 18., Mariusz Wanglorz 78. - Michał Tumula 23., Damian Słupina 64.

Sędziowali: Andrzej Knura, Wacław Błaszczok, Bronisław Pytlik (KS Racibórz)

Żółte kartki: Damian Hareńczuk, Damian Kilian, Adam Szczypka, Marcin Cyburt (KS Stal) - Łukasz Moric, Artur Bębenek (LKS Buk).

Czerwona kartka: Adam Szczypka (84. KS Stal)

KS Stal: Krzysztof Musioł - Łukasz Żak, Marcin Cyburt, Mateusz Suszka, Łukasz Kijas (80. Sebastian Dziadura), Krzysztof Szabałowski (80. Samuel Malinowski), Jakub Kotucz (63. Adam Szczypka), Damian Słupina, Damian Hareńczuk (67. Robert Telma), Michał Tumula, Damian Kilian. Trener: Jacek Jakoniuk.

LKS Buk: Ryszard Morgała - Michał Żyła, Łukasz Moric, Artur Bębenek, Mikołaj Okulicki (77. Patryk Hoinza), Tomasz Kufieta, Mateusz Procek, Mariusz Wanglorz, Tomasz Bok, Patryk Oczko (68. Adam Tworuszka), Paweł Swoboda (45. Mario Jendryka). Trener: Jacek Rudzki.