środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Rusza Liga Mistrzów Świata

12.10.2018 09:59 | 0 komentarzy | dud

W piątek 12 października startuje nowy sezon w PlusLidze. Rozgrywki zapowiadają się pasjonująco – wystąpi w nich aż dwunastu z czternastu „świeżo upieczonych” mistrzów świata z Turynu.

Rusza Liga Mistrzów Świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W porównaniu z minionymi rozgrywkami najistotniejsza zmiana w lidze dotyczy liczby zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi 14 drużyn, czyli o dwa zespoły mniej, niż w poprzednim sezonie.

Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie Klubu dokonały solidnych transferów, co zwiastuje wysoki poziom gry i spore emocje. PlusLigą jest nadal Ligą Mistrzów Świata, gdyż jak wiadomo reprezentacja Polski obroniła we wrześniu w Turynie czempionat globu wywalczony przed czterema laty w Katowicach. W tegorocznych rozgrywkach wystąpi dwunastu z czternastu aktualnych mistrzów świata. Wśród nich jest nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla Dawid Konarski.

- Wszyscy czekamy już na start rozgrywek PlusLigi. Liga będzie ciekawa, wyrównana, bardzo mocna, ze zdecydowaną większością mistrzów świata, więc nie możemy się już doczekać pierwszego starcia w sezonie. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – przyznaje Dawid Konarski.

Pomarańczowi zainaugurują sezon wyjazdowym meczem z Cerradem Czarnymi Radom. W porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie z Radomia zaszło niewiele zmian, ale transfery do klubu z województwa mazowieckiego budzą respekt. W przerwie letniej do drużyny trenera Roberta Prygla dołączyli byli bądź obecni reprezentanci: Rosji – Maksim Żygałow, Słowenii – Alen Pajenk (w przeszłości gracz JW), Szwajcarii – Reto Giger oraz Michał Ruciak. Czołowymi zawodnikami tego zespołu są: rozgrywający Słowenii Dejan Vincić, przyjmujący Tomasz Fornal oraz Wojciech Żaliński. 

Na starcie rywal mógł być teoretycznie łatwiejszy, ale jeżeli chcemy się bić o najwyższe cele, to musimy zmierzyć się z każdym i „bić się” z każdym. Jedziemy na gorący teren do Radomia, będzie to nasze ostatnie starcie na tej słynnej hali [wkrótce siatkarze Cerradu Czarnych przeniosą się na nowo wybudowany obiekt] i mam nadzieję, że wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko – mówi atakujący.

Początek piątkowego spotkania o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl